Kraków, 11 marca 2010 – „Jan Paweł już wielki” to tytuł wystąpienia, które na konferencji „Oblicza nowych mediów” wygłosi za tydzień w Krakowie Jej Perfekcyjność. Organizatorem konferencji jest Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości.

Wręczenie nagrody „Najlepszy wykładowca WSZiB” profesorowi Tomaszowi Goban-Klasowi rozpocznie konferencję w czwartek 18 marca. Nagrodzony wykładowca wygłosi potem pierwszy referat podczas wydarzenia – „Cztery oblicza najnowszej generacji mediów. Cyfrowe, sieciowe, mobilne, immersyjne”. Wystąpienie Jej Perfekcyjności zaplanowano tego samego dnia.

– Cieszę się, że udało mi się znaleźć wśród tak wybitnych specjalistów – stwierdziła Jej Perfekcyjność. – Mam nadzieję, że moje wystąpienie zostanie przyjęte tak ciepło, jak inny referat na poprzedniej konferencji w Krakowie.

Wśród osób, które zaprezentują się podczas konferencji znaleźli się m.in. prof. dr hab Bogusław Skowronek, dr Jan T. Mróz, prof. dr hab. Agnieszka Ogonowska, dr Aleksandra Wagner czy prof. dr hab. Mariusz Rutkowski. 
Pełny tytuł wystąpienia trans nosi tytuł „Jan Paweł już wielki. Konstruowanie tożsamości grupowej w II i III rocznicę śmierci papieża w ogólnopolskich dziennikach drukowanych – raport z krytycznej analizy dyskursu” i dotyczyć ma badań, które prowadzi od kilku lat nad medialnym obrazem Jana Pawła II, jaki wyłania się z polskich mediów. Referat JP zaplanowano na godzinę 11:50. Uczestnictwo Jej Perfekcyjności w wydarzeniu jest współfinansowane przez dyrekcję Instytutu Socjologii UW oraz Koło Naukowe Socjologicznego Warsztatu Dziennikarskiego UW.

– To co prawda tylko 20 minut, ale ważne dla mnie 20 minut – powiedziała trans. – Pracę dotyczącą analizy dyskursu, o której będę mówić podczas konferencji chcę potem wykorzystać do przygotowania mojej pracy dyplomowej. Wszystkie uwagi będą zatem dla mnie cenne.

JP nie określiła jeszcze dnia i godziny swojego przyjazdu do Krakowa. Potwierdziła natomiast, że zamierza wziąć udział w obu dniach konferencji oraz że do Warszawy wróci „najpewniej w sobotę”. Konferencja „Oblicza nowych mediów” odbędzie się w dniach 18-19 marca w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie przy al. Kijowskiej 14.


Strona internetowa konferencji

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!