Kraków, 5 marca 2010 – To już dziś około 15.30 Jej Perfekcyjność wygłosi swój referat „Dewiant wkracza na uczelnię. Krótka historia obecności osób homoseksualnych w polskiej myśli społecznej”. W ten sposób weźmie udział w konferencji naukowej w Krakowie.

Początek konferencji „Poznajmy się. Polska socjologia wczoraj i dziś” zaplanowano na godzinę 9.00, jednakże JP wystąpić ma dopiero w trzeciej sesji referatowej. Głównym zadaniem konferencji jest integracja środowiska młodych socjologów w Polsce. Organizatorem jest Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

– Liczę na ciepłe przyjęcie – śmieje się JP. – Nie stresuję się jakoś poważnie, bo nie jest to moje pierwsze wystąpienie publiczne w życiu. Poza tym, na publiczności znajdować się będą główne studenci i doktoranci, więc tym bardziej nie ma mowy o stresie.

Wystąpienia podczas konferencji są otwarte dla publiczności. Spotkanie konferencyjne będzie szansą nawiązania współpracy, a także ułatwi orientację w szerokiej gamie badań prowadzonych przez różne ośrodki akademickie. Dyskusja na temat chlubnych tradycji krajowej socjologii uzupełniona zostanie o perspektywę najnowszych badań. Konferencja podzielona jest na dwie części. Celem pierwszej z nich jest dyskusja nad mniej znanymi aspektami polskiej myśli społecznej i politycznej w ujęciu historycznym. Drugi dzień przeznaczony jest na prezentację stanu aktualnych badań w różnych ośrodkach akademickich Polski. Reprezentanci poszczególnych jednostek zostaną w swoich wystąpieniach proszeni są o przygotowanie 20-minutowych wystąpień na temat głównych pól zainteresowań oraz najważniejszych badaczy reprezentowanych instytucji.
Jej Perfekcyjność reprezentować będzie Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

– Chcę powiedzieć o tym, co wydaje mi się ciekawe i na czym się choć trochę znam – wyjaśniła przed wyjazdem do Krakowa. – Wierzę, że dla innych może to okazać się równie ciekawe jak dla mnie. Liczę na to, że wystąpienia innych osób będą dla mnie inspiracją.

Referat otwierający wygłosić ma prof. dr hab. Janusz Mucha. Dla JP nie jest to ostatnia wizyta w Krakowie w tym miesiącu. Już za niecałe dwa tygodnie weźmie udział w konferencji „Oblicza nowych mediów”, na której także zaprezentuje referat.


Strona internetowa konferencji „Poznajmy się…”

/Rzeczpospolita/

Wypowiedz się! Skomentuj!