Warszawa, 23 lutego 2010 – Kolejny intensywny dzień spędzi na Uniwersytecie Warszawskim JP. W planach ma m.in. pracę na rzecz prowadzonej przez siebie Uczelnianej Organizacji Studenckiej, ale także czasopisma naukowego Instytutu Socjologii UW i inicjatywy dla licealistów – SocjoSzkoły 2010.

Od rana do wieczora – Jej Perfekcyjność spędzi dziś dużo czasu na UW. Jako osoba odpowiedzialna za stronę internetową powstającego czasopisma naukowego Instytutu Socjologii UW „Stan Rzeczy” będzie pracować z administratorem serwera nad optymalnym promowaniem czasopisma na stronach instytutowych. Potem ma zająć się działalnością studencką – dzięki otrzymanym dziś zaświadczeniom, będzie mogła w imieniu dwóch organizacji studenckich starać się o dofinansowanie inicjatyw kulturalnych i naukowych z budżetu samorządu studentów.

– To będzie długi i męczący dzień, ale kiedyś muszę to zrobić – stwierdziła trans. – Im szybciej, tym lepiej, bo zbliżają się ważne dla mnie terminy, kiedy chcę jednak coś przygotować i do tego czasu wszelkie formalności muszą zostać załatwione.

Jej Perfekcyjność jest także odpowiedzialna za kilka rzeczy związanych z SocjoSzkołą, czyli specjalnym konkursem i warsztatami, które dla zainteresowanych socjologią licealistów przygotowuje Instytut Socjologii UW na początku wakacji 201. Jak podkreśla JP, wyjątkowe nagromadzenie różnych „drobnostek do załatwienia” nie przeszkodzi jej w normalnych obowiązkach wtorkowych. Łącznie z tym, że jedną z ostatnich rzeczy zaplanowanych na dzisiaj będą zajęcia korepetycyjne, których udziela obcokrajowcom w Polsce w zakresie języka polskiego.
Także dzisiaj Jej Perfekcyjność weźmie udział w zebraniu naukowym Zakładu Socjologii Kultury Instytutu Socjologii UW podczas którego Jacek Dziekan wygłosi referat „Victora Turnera koncepcja dramatu społecznego”.

– Brzmi to bardzo ciekawie – komentuje JP. – Do teorii dramaturgicznej Ervina Goffmana odwołuję się przecież w swojej pracy naukowej o klubie Utopia. Z chęcią posłucham czegoś, co może przydać mi się w dalszych badaniach.

Trans poinformowała także, że najbliższy weekend poświęci na przygotowanie się do dwóch konferencji naukowych, w których ma wziąć udział w marcu 2010 w Krakowie. Wyznała, że dotychczas opracowała tylko szkicowo referaty, które zamierza tam wygłosić.

/Rzeczpospolita/

Wypowiedz się! Skomentuj!