Warszawa, 4 lutego 2010 – „Obrazy w słowach, słowa w obrazach” to tytuł wystawy czarno-białych fotografii Zygmunta Baumana, którą będzie można oglądać w Galerii Wysokich Napięć. Na dzisiejszym wernisażu zjawi się także Jej Perfekcyjność.

Trwająca do 22 lutego wystawa rozpocznie się dzisiaj. Wernisaż z udziałem Mirosława Bałki, jednego z najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy, odbędzie się o godz. 18.00. Sama ekspozycja wydaje się być niezwykle ciekawa, bo autorem fotografii jest światowej sławy socjolog polskiego pochodzenia – Zygmunt Bauman.

– Jestem fanem Baumana od dawna – wyznaje szczerze Jej Perfekcyjność. – Choć dawniej mój bezkrytyczny stosunek był może nieco niezasadny, to nadal uważam, że trafnie w wielu miejscach diagnozuje współczesność.

Trans podkreśliła, że nie miała jeszcze okazji spotkać się na żywo z socjologiem, ani też oglądać jego prac. Wernisaż i sama wystawa są więc dla niej osobiście bardzo ważne.
Na wystawie zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt fotografii autorstwa Zygmunta Baumana z cyklów: „Na straży ładu”, „Na tropach piękna”, „Portrety”, „Postęp”, „Spotkania”, „Wybór” i „Yorkshire”. Fotografie po raz pierwszy będą prezentowane polskiej publiczności. Część zdjęć znalazło się w książce profesorów Zygmunta Baumana, Romana Kubickiego i Anny Zeidler-Janiszewskiej pt. „Życie w kontekstach. Rozmowy o tym, co za nami i o tym, co przed nami”.

– Nie mogę się doczekać tego, co zobaczę – ekscytuje się JP. – Mam jakieś takie przekonanie, że to będzie dla mnie ważna ekspozycja. Przygotowuję się na nią i zaprosiłem kilkoro znajomych, którzy wiedzą o mojej dawniejszej fascynacji pracami prof. Baumana.

Wystawa odbędzie się w budynku Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Galerii Wysokich Napięć na 2 piętrze.


Zdjęcie z cyklu „Na tropach piękna” (fot. Zygmunt Bauman)

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!