Warszawa, 2 lutego 2010 – Dziś przedpremierowy pokaz filmu „Adam”, jutro – „Lourdes”. Tak zamierza relaksować się w ciągu najbliższych dni Jej Perfekcyjność. Ferie zimowe wyraźnie jej służą.

Na „Adama” wygrać można było zaproszenia w specjalnym konkursie w profilu Jej Perfekcyjności w serwisie Facebook.com. Zwycięzcy odbiorą dziś swoje wejściówki. Sama zaś Jej Perfekcyjność zabierze do kina aż 6 znajomych osób! To kontynuacja jej tradycyjnych wyjść do kina, którymi – jak podkreśla – chce odwdzięczyć się wszystkim znajomym za to, że są z nią i wytrzymują jej towarzystwo.

– „Adam” to dość poważny film – podkreśliła trans. – Opowiada o poważnym schorzeniu, więc mam nadzieję, że będzie nieść ze sobą także jakieś przesłanie dla ludzi. No a poza tym wierzę, że będzie się nam wszystkim podobać!

O czym jest „Adam”? Wkrótce po przeprowadzce do nowego mieszkania, Beth, poznaje Adama. Przystojny chłopak zachowuje się w nieco dziwaczny sposób. Przejawia się to w drobnych sprawach, jak unikanie kontaktu wzrokowego, czy trudności w nawiązaniu rozmowy, bądź zaoferowaniu pomocy. Okazuje się, że Adam cierpi na syndrom Aspergera i jest zupełnie nieświadomy społecznych konwenansów. Nie potrafi też, odczytywać niewerbalnych komunikatów przesyłanych przez innych ludzi. Mimo tych przeszkód, Beth nawiązuje z Adamem niespotykanie silną więź.
Środowe popołudnie zapowiada się równie ciekawie. Przedpremierowy pokaz filmu „Lourdes”. Na to wydarzenie trans zaprosiła kolejną szóstkę swoich znajomych.

– Cieszę się, że skończyła się sesja dla studentów i teraz wraz z licealistami mogą cieszyć się feriami – powiedziała. – A skoro ferie i skoro wolny czas, to można do spożytkować, choćby na wspólne spotkania i wyjścia do kina!

„Lourdes” opowiada historię pielgrzymki do Lourdes. Wśród pielgrzymów znaleźli się zarówno ludzie cierpiący na różne schorzenia, jak i zdrowi. Wyruszają w tę podróż w nadziei, że znajdą lekarstwo na swe dolegliwości lub spokój ducha. Główna bohaterka, Christine, cierpi na nieuleczalną chorobę, która przykuła ją do wózka inwalidzkiego. Towarzyszymy jej podczas tej wędrówki, odkrywając za jej pośrednictwem Lourdes i doświadczając jej głodu towarzystwa innych ludzi. Choroba skazała ją na życie w izolacji, z której teraz próbuje uciec.


Plakat reklamujący film „Adam”

Zwiastun filmu „Adam”


Plakat reklamujący film „Lourdes”

Zwiastun filmu „Lourdes”

/Rzeczpospolita/

Wypowiedz się! Skomentuj!