Warszawa, 15 stycznia 2010 – Fotoblog JejPerfekcyjnosc4.prv.pl zostanie zlikwidowany. 31 stycznia serwis playmobile.pl przestanie hostować blogi użytkowników i bezpowrotnie je usunie.

Informację na ten temat wszyscy prowadzący swoje pamiętniki otrzymali wczoraj. Decyzja jest nieodwołalna i związana jest ze zmianą „Regulaminu Blogów Serwisu Internetowego P4”. Wcześniejsze poinformowanie o tym fakcie ma umożliwić wszystkim zainteresowanie zachowanie ważnych materiałów czy też dokonanie archiwizacji.

„Dziękujemy Wam za blisko 3 lata wspólnego tworzenia społeczności bloggerów Play. W tym czasie na naszej stronie pojawiło się wiele ciekawych wpisów, za które Wam dziękujemy. Z przykrością informujemy, że (…) z dniem 31 stycznia 2010 roku nastąpi zamknięcie serwisu, a tym samym i wszystkich prowadzonych na nim blogów.” – napisano w oświadczeniu.

Sprawą jest wstrząśnięta Jej Perfekcyjność, która w playmobile.pl działała od samego początku istnienia strony a nawet… przed jej powstaniem. Jako betatesterka sieci Play brała udział w akcji „Nadchodzi4”, która zapoczątkowała istnienie serwisu blogowego playmobile.pl.
Aktualnie wśród użytkowników trwa ankieta, która ma sprawdzić czy są oni zainteresowani przeniesieniem swoich blogów do innego serwisu. W informacji wysłanej do bloggerów, firma P4 informuje, że „w przypadku zgłoszenia zainteresowania przez odpowiednią ilość osób” postara się „zapewnić takie rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych„. Jej Perfekcyjność jednakże jest przygotowana na najgorsze.

– Nie będę w stanie przenieść „ręcznie” 10,5 tys. zdjęć i blisko 2 tys. wpisów – stwierdza. – Przykro mi dowiedzieć się o czymś takim na tydzień przed trzecimi urodzinami JejPerfekcyjnosc4.prv.pl. Tym bardziej, że mój fotoblog należał zawsze do najpopularniejszych w serwisie. Strasznie ubolewam nad tym, co się teraz stanie.

Ankieta wśród użytkowników trwa do 21 stycznia. Potem P4 poinformuje o jej wynikach i dalszych krokach właścicieli blogów. Trans obawia się jednak, że cała akcja zakończy się niepowodzeniem i trzyletnie archiwum przepadnie bezpowrotnie. Jej Perfekcyjność zapowiedziała także, że w związku z tym najbliższa impreza urodzinowa fotobloga będzie jeszcze huczniejsza niż początkowo planowała.


Tak wygląda dziś fotoblog JejPerfekcyjnosc4.prv.pl

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!