Warszawa, 25 stycznia 2010 – Dwa dni poświęcone w dużej części pracy naukowej – tak zapowiada się najbliższy wtorek i środa w życiu JP. Trans ma zamiar „dojść do ładu” ze swoimi sprawami naukowymi.

Ostatnie tygodnie Jej Perfekcyjność spędzała głównie na życiu towarzyskim oraz pracy nie związanej z uczelnią. Teraz ma się to zmienić. W ciągu najbliższych dwóch dni Jej Perfekcyjność będzie starała się zrobić co w jej mocy, by uporządkować sprawy związane ze swoim doktoratem.

– Nawet nie udało mi się jeszcze legitymacji na rok 2010 podbić – zdradza. – Jasne, nie jest mi to do niczego potrzebne, ale to symptom tego, jak mało czasu poświęciłem ostatnio na te sprawy. Muszę się wziąć w garść.

Jutro Jej Perfekcyjność weźmie udział w zebraniu naukowym swojego macierzystego Zakładu Socjologii Kultury Instytutu Socjologii UW, podczas którego Aleksandra Zamarajewa wygłosi referat pod tytułem „Nostalgia postsowiecka w Rosji. Perspektywa semiotyczna”. Tego samego dnia wieczorem trans weźmie udział w spotkaniu organizacyjnym nowego kwartalnika naukowego. Jego wydawcą ma być Instytut Socjologii UW, zaś sama JP zajmować się będzie stroną internetową czasopisma.
W środę Jej Perfekcyjność spotka się ze swoją promotor, by zdać jej relację z pracy nad swoją dysertacją doktorską. Jak zapowiedziała trans, podczas spotkania zamierza także porozmawiać o konferencjach naukowych, na które wybiera się w najbliższym czasie.

– To nie jest tak, że niczego nie robiłem – wyjaśnia. – W ciągu ostatnich tygodni udało mi się wysłać kilka formularzy zgłoszeniowych na konferencje naukowe w całej Polsce i nie tylko. Teraz czekam na wyniki ocen aplikacji i będę mógł podjąć jakieś działania związane z realizacją moich pomysłów na wystąpienia podczas tych konferencji.

Jej Perfekcyjność zdradziła, że czeka także na dwie publikacje, w których ukazać mają się jej prace. Jedną z nich wydać ma Muzeum Powstania Warszawskiego a drugą – Fundacja na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Publikowanie prac jest ważnym elementem koniecznym na drodze do uzyskania tytułu naukowego.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!