Warszawa, 12 stycznia 2010 – Chcąc zaangażować się w życie naukowe Instytutu Socjologii UW, trans zgłosiła się jako kandydatka na stanowisko sekretarza redakcji planowanego kwartalnika naukowego. Rozmowa – już dziś.

Pomysł stworzenia czasopisma, które dokumentowałoby osiągnięcia i pracę naukową Instytutu Socjologii UW pojawił się już dawno. Teraz zaczyna przybierać realne kształty – grupa pracowników naukowych wyznaczona przez dyrekcję IS UW kompletuje zespół potrzebny do faktycznego uruchomienia magazynu. Jedną z niezbędnych osób ma być sekretarz redakcji.

– Nieco ponad pół roku temu pełniłem podobną funkcję – zdradza Jej Perfekcyjność. – Co prawda był to ogólnopolski miesięcznik dla studentów, ale charakter pracy jest jednak dość zbliżony. Mam nadzieję, że doświadczenie będzie przemawiać na moją korzyść.

Trans na rozmowie zjawić się ma dziś o godzinie 14:30. Powiedziała, że nie wie jeszcze dokładnie na czym owa rozmowa będzie polegać, ale jest przygotowana „na wszelkie ewentualności”. JP podkreśla, że najważniejsze dla niej jest tak naprawdę mocniejsze wejście w życie naukowe Instytutu Socjologii UW. Jej Perfekcyjność jest doktorantką w uchodzącym za najlepszy w Polsce ośrodek kształcący socjologów.

– Nie otrzymanie tego stanowiska oczywiście nie odcina mi innych dróg – podsumowuje Jej Perfekcyjność. – Jednakże jako Prezes Koła Naukowego Socjologicznego Warsztatu Dziennikarskiego UW oraz osoba zaangażowana w działalność dziennikarską w dość znacznym stopniu, czuję, że mam szansę i predyspozycje.

Trans nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie o to kiedy znane będą wyniki rekrutacji. Stwierdziła jednak, że w ramach relaksu planuje wieczorem zaprosić swoich znajomych Pi i Ja na pizzę, żeby „się totalnie odstresować przy nich”.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!