Warszawa, 4 stycznia 2010 – Kandydat na prezydenta RP Tomasz Nałęcz zgodził się odpowiedzieć na trudne pytania Jej Perfekcyjności. Trans będzie chciała dowiedzieć się nie tylko jaki program przedstawia przedstawiciel lewicy ale także jak odbiera postulaty środowiska LGBTQ.

Rozmowa na potrzeby portalu GayLife.pl odbędzie się dzisiaj w mieszkaniu profesora T. Nałęcza. Jej Perfekcyjność zapowiedziała, że postara się „przycisnąć do muru” swojego rozmówcę i zmusić go do odniesienia się wprost do tematów, które dla LGBTQ są ważne. Przede wszystkim chodzić będzie o ideę związków partnerskich.

– Choć sam osobiście jestem ich przeciwnikiem, to wiem, że bardzo wielu gejom, lesbijkom i osobom biseksualnym na nich zależy – wyznała trans. – Dlatego postaram się zdobyć deklarację kandydata na prezydenta RP na ten temat.

Jak jednak podkreśla trans, rozmowa dotyczyć będzie także innych rzeczy. Redakcja portalu chce poznać generalne poglądy przedstawiciela PD i SdPl na kwestie ważne dla Polski oraz Europy. JP podkreśla, że w rozmowach z osobami kandydującymi na najwyższe stanowiska w kraju nie można pomijać kwestii europejskich – tym bardziej, że już wkrótce czeka nas półroczne przewodnictwo w Unii.

– Bardzo cieszę się, że profesor T. Nałęcz znalazł czas na rozmowę ze mną – powiedziała JP. – Wiem, że jest teraz zajętą osobą. Na rozmowie zależało mu tak bardzo, że chciał się spotkać jeszcze przed sylwestrem, ale rozbieżności w naszych kalendarzach uniemożliwiły to.

Trans chciałaby, żeby wywiad był dostępny w sieci jak najszybciej. Podkreśliła jednak, że „najpewniej nie można się go spodziewać przed środą”, co wynika nie tylko z jej planów i zobowiązań, ale także z konieczności autoryzowania rozmowy.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!