Warszawa, 17 grudnia 2009 – Tyle zapłacono za białe plastikowe korale, które Jej Perfekcyjności zerwała Doda. Biżuterię wystawiono na licytacji w ramach aukcji charytatywnej organizowanej przez studentów Instytutu Socjologii UW.

Zażarta walka o wszystkie przedmioty pojawiające się na licytacji zaskoczyła wszystkich chyba zgromadzonych. Korale były jednym z około trzydziestu licytowanych przedmiotów i znalazły się w grupie około 20 proc. rzeczy, które przekroczyły kwotę 100 zł.

– Studenci socjologii wpadli na świetny pomysł i cieszę się, że mogłem ich wspomóc – komentowała Jej Perfekcyjność. – Ja także licytowałem niektóre rzeczy, ale okazało się, że inni byli ode mnie sprytniejsi.

Licytacja korali przebiegła bardzo szybko. Cena wywoławcza każdego przedmiotu wynosiła 10 zł a każdy z licytujących podniesieniem ręki przebijał kwotę o 5 zł. W przypadku korali jednakże na samym początku jeden z uczestników zaoferował za nie 100 zł. Kolejna osoba przebiła kwotę do 130 zł i w ten sposób sprawnie zakończono walkę o nie.

– Miałem nadzieję, że uda się przekroczyć 100 zł i rzeczywiście cel został osiągnięty – powiedziała trans. – Powiem szczerze, że gdyby okazało się, że kwota w licytacji jest niska, to i ja włączyłbym się do walki o nie.

Jej Perfekcyjność podkreśliła, że nie wie kto zaoferował najwyższą kwotę, ale za pośrednictwem JejPerfekcyjnosc.blox.pl chciała kupującemu serdecznie podziękować i pogratulować.

Co poza koralami zerwanymi przez Dodę można było wygrać na licytacji? Pojawiły się na niej m.in. książka czarny kruk „Studya socyologiczne” wydane przez Wende i spółkę we Lwowie w 1907 roku, ofsetowe tablice dystrybuanty rozkładu normalnego, kilka polskich i zagranicznych bestsellerów socjologicznych z autografami autorów, ale także przygotowane przez znanych polskich naukowców… powidła czy pochodzące z czasów szkoły podstawowej rysunki i z czasów studenckich dziergane rękawiczki oraz ręcznie zrobione korale. Studenci zaoferowali miejsce na bilecie na kolejną imprezę, którą będą organizować oraz miejsce w pustej ramce na ścianie w swoim pokoju – między obrazami przedstawiającymi Augusta Comta i Karola Marksa (o te rzeczy walczyła Jej Perfekcyjność). Prawdziwym rarytasem była pieczątka „Zaliczam rok studiów. Dyrektor”, którą ofiarował sekretariat Instytutu Socjologii UW.


Zlicytowane korale zerwane przez Dodę w klubie Utopia z szyi JP

/VIPnews.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!