Warszawa, 15 grudnia 2009 – Rozpoczyna się kolejny rok działalności samorządowej Jej Perfekcyjności. Tym razem zasiadać będzie w organie kontrolnym i patrzeć będzie na ręce najwyższym władzom studenckim na UW.

Choć zapowiadała swoje wycofanie się z działalności samorządowej, Jej Perfekcyjność nie ustaje w walce o to, by na Uniwersytecie Warszawskim studentom żyło się lepiej. Trafiła do jedynego kontrolnego ciała w strukturze studenckiej. Od dawna jednak słynęła z tego, że dość bacznie przyglądała się działaniom przedstawicieli studentów we władzach.

– To prawda, jestem czepliwy – skomentowała. – Skierowałem w minionym roku drogą formalną najwięcej interpelacji poselskich do władz samorządu studentów na UW. Rok wcześniej robiłem to jako jedyna osoba. Po prostu lubię, gdy wszystkie niejasności są usuwane i gdy samorząd uzyskuje pełną przejrzystość. Pamiętajmy, że chodzi tutaj o ogromne pieniądze z kieszeni podatnika.

Jak przyznaje trans, obawiała się, że nie uda się jej dostać do Komisji, bowiem nie sprzyja temu sytuacja polityczna. Wspierający ją klub parlamentarny Evolucja od października przeszedł do opozycji i o każdą osobę we władzach samorządu musi ostro walczyć. Nie inaczej było i tym razem. Jej Perfekcyjność została wybrana na posiedzeniu Parlamentu Studentów UW o 3:20 nad ranem.
W ubiegłym roku jako Marszałka Parlamentu Studentów UW, przewodniczyła najwyższemu organowi samorządowemu uczelni. W tym roku zasiądzie w składzie Komisji Rewizyjnej Samorządu Studentów UW i odpowiadać będzie za kontrolowanie działań Zarządu Samorządu Studentów UW oraz Uczelnianej Komisji Wyborczej Samorządu Studentów UW.

– Spoczywa na mnie ogromna odpowiedzialność ale i ogromna presja – stwierdziła. – Muszę nie tylko szczegółowo zapoznawać się z ogromną ilością dokumentów, ale jako przedstawiciel opozycji, baczniej słuchać tego, co mówią władze samorządu.

Jej Perfekcyjność działa w samorządzie studenckim od wielu lat. W swojej karierze miała okazję nie tylko pełnić funkcję Marszałki Parlamentu Studentów UW, ale także Senatory UW, sekretarzy Zarządu Samorządu Studentów Instytutu Socjologii UW, członkini Rady Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, członkini Rady Wydziału Filozofii i Socjologii UW, członkini Rady Naukowej Instytutu Dziennikarstwa UW i wielu innych.

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!