Warszawa, 14 grudnia 2009 – Spektakl „Queer Casting” wystawiony przez Teatr Faktoria Milorda w klubie Galeria ma być atrakcją dzisiejszego wieczoru Jej Perfekcyjności. W przedstawieniu pojawia się postać… Waszej Perfekcyjności.

Spektakl jest komedią muzyczną, która premierę miała 30 listopada. Akcja sztuki rozgrywa się na peronie stacji Warszawa Centralna. Na rzekomy casting do polskiej wersji amerykańskiego serialu „Queer as Folk” zjeżdżają do Warszawy różnej maści freaki próbujące swoich sił w typowo queerowej produkcji. Trans zauważa, że nie wiedziała o tym, że w jakiejś sztuce pojawia się sparodiowana.

– Z chęcią zobaczę jakie cechy udało się im trafnie wyłapać – uśmiecha się Jej Perfekcyjność. – Uważam, że to supersprawa, że ktoś zauważył, że jestem częścią środowiska nieheteroseksualnego w stolicy. Odbieram to jako zaszczyt i wyróżnienie.

Wmanewrowani przez dyrektora agencji filmowej wraz z jego małżonką próbują swoich sił w zaprezentowaniu na dworcu swoich wokalnych talentów prezentując w dwu aktowym musicalu 36 sprarodiowanych najlepszych polskich piosenek zaadaptowanych na potrzeby queer świata. Komedia ta jest też cynicznym spojrzeniem na miłość oraz krzywym zwierciadłem warszawskiego środowiska LGBTQ.
Spektakl zbiera na razie negatywne lub umiarkowane recenzje, jednakże nie zraża to trans. Na przedstawienie wybiera się z Ma, którego nazywa Miłością Życia.

– Mimo wszystko, chcę zobaczyć „Queer casting” – deklaruje. – Nie musi to być show najwyższych lotów, po prostu chcę się chwilę pośmiać, także sam z siebie. I tylko na to liczę.

W przedstawieniu występują: Edyta Królik, Sebastian Dorosiński, Robert Dobosz, Marek Gabrych, Adam Mikołaj Zdeb, Sebastian Kowalczyk, Małgosia Gertner, Jola Nowak, Zosia Gembska, Piotr Mazurkiewicz (w roli Waszej Perfekcyjności) i Jacek Kopański. Jeden z aktorów grających w sztuce to znajomy Jej Perfekcyjności. Jak jednak podkreśla trans, nigdy nie zdradzał jej, że bierze udział w spektaklu, w którym parodiowana jest jej osoba. Komentatorzy podkreślają, że JP nie została zaproszona na premierę spektaklu 30 listopada.


Informacja o spektaklu

Fragment spektaklu w obiektywie reportera GayLife.pl

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!