Warszawa, 7 listopada 2009 – Znany francuski duet djski Benedetto & Farina z wokalem Akrama oraz polscy dje Hugo i Nobis w klubie Utopia oraz 14. urodziny drag queen Loli Lou w klubie Galeria – to megaatrakcje na sobotę.

To będzie naprawdę taneczna i imprezowa noc w Warszawie. Duet Benedetto & Farina powstał w 2004 roku w południowej Francji. W Polsce występowali już raz w klubie Utopia w kwietniu 2009. Ich występ wzbudził wówczas nie tylko entuzjastyczne ale wprost huraoptymistycznie. Jej Perfekcyjność pisała wówczas na swoim blogu m.in.:

To, co zrobili gościnni dje Farina i Benedetto z klubowiczami w Utopii można określić jednym słowem: pogrom. Ilość dobrej muzyki, jaką zaserwowali tej nocy zmiażdżyła wszystkich i spowodowała, że nawet najwytrwalsi bawiący się, musieli w pewnym momencie usiąść i odpocząć. Występ trwał ponad trzy godziny, podczas których ani jeden utwór, ani jedna minuta, ani jeden dźwięk nie był przypadkowy albo niepotrzebny. Cały set był dopracowanym, ale spontanicznym show, przy którym nie tylko skakała cała Utopia, ale i sami muzycy. Śpiewający na żywo Akram ze swoim tenorowym głosem doskonale kontrastował z mocnymi, grubymi, ciężkimi bitami. To, co publiczności podobało się najbardziej, to tworzone na żywo bootlegi. Francuz chodził po barze, śpiewał stojąc na didżejce (nie za deckami, ale nad nimi!), widać było, że doskonale czuje się podczas występu – tak samo jak wiwatujący ludzie obecni na sali.

W 2005 roku duet Benedetto & Farina przeobraził się w trio, do którego dołączył piosenkarz Akram. Razem stworzyli takie hity jak „Your Word” czy „I miss you”. Utwór „I miss You” powstał w 4 remiksach, a jeden z nich został stworzony przez Thomasa Golda. Ich utwory były remisowane prze takich DJ’i jak Sebastien Drums, Eric Laville, Rork czy Prax Paris. Co ciekawe, Benedetto aka Ben po siedmiu latach grania na perkusji i keyboardzie w roku 1996 zaczął miksować i zakochał się w hausie. Szybko został rezydentem oraz dyrektorem artystycznym w jednym z Prive najbardziej znanych klubów na południu Francji. Farina bardziej znany jako DJ Domi, zaczął swoją karierę w 1994. Był rezydentem w klubach Zenith w Orange, Stadion i Living Room w Avignon. Zaczął jako DJ oraz dyrektor artystyczny w 2004 roku w klubie Plantation we współpracy z Philips Corti.
Utopijny rezydent Nobis to zarówno DJ, producent, wykonawca live-act, który występuje pod różnymi szyldami. Zaangażowany jest on w scenę elektroniczną od początku jej istnienia w Polsce. Udzielał się również jako organizator imprez, promotor i wydawca. Jest współtwórcą formacji Sonic Trip, wraz z którą wziął udział we wszystkich Paradach Wolności w Łodzi, edycjach klubowego Opola, Creamfields, Mayday Polska oraz w Instytucie Energetyki. To wszystko zaowocowało zaproszeniem na niemieckie edycje Mayday 2005 oraz Nature One.
Gościnnie występujący po długiej przerwie dj Hugo rozpoczął swoją przygodę około 2003 roku, gdy poznawał Londyńskie kluby. Z klubów było już bardzo blisko do sklepów z muzyką dla DJów i tak to się zaczęło… Przełom nastąpił pod koniec roku 2005, gdy po raz pierwszy stanął za deckami w Warszawskiej Utopii, a po roku został jej rezydentem. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Sety dja Hugo są zawsze wynikiem połączenia jego niecodziennych gustów muzycznych, atmosfery chwili i miejsca oraz oczekiwań klubowiczów. Dlatego często w jednym secie przechodzi od żywiołowego disco house’u do dźwięków bardziej elektrycznych czy wręcz tribalowych. Energia, pozytywny klimat i nieograne brzmienia…

– Prawdę mówiąc, chyba nie mogę wyobrazić sobie lepszego zestawu muzycznego w jednym miejscu i czasie – powiedziała trans. – Aż boję się tego, jaki zmęczony wyjdę nad ranem z Utopii.

Tej nocy swoje urodziny obchodzi najbardziej chyba znana w Polsce drag queen Lola Lou. Rezydująca w Polsce, choć pochodząca z Beneluksu gwiazda od lat rozwija swoją międzynarodową karierę – we Francji, Belgii oraz RPA. Nie zapomina jednak o Polsce, bo to tutaj rozwinęła swój talent i tutaj występowała przez wiele lat. Jej 14. urodziny będą okazją do podziwiania zmian, jakie zaszły w jej muzycznym stylu przez lata oraz niepowtarzalną możliwością przesłuchania hitów, jakie wykonywała w tym czasie. Jej Perfekcyjność od dawna jest fanką Lola Lou – obie panie znają się też doskonale i lubią wspólnie imprezować. Dlatego też nie może zabraknąć trans na występie urodzinowym drag queen.

Benedetto & Farina – I miss You (Thomas Gold Remix)

/VIPnews.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!