Warszawa, 2 października 2009 – To będzie naprawdę wyczerpujący czas dla Jej Perfekcyjności. W ten weekend zamierza bowiem prawie w ogóle nie spać, dużo się bawić a dodatkowo – szkolić.

Wszystko rozpocznie się jutro. Trans zaraz po swoim dyżurze w redakcji ma udać się do Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, w której rozpoczną się trzydniowe szkolenia. „Kiedy runął Mur Berliński? Jakie wydarzenia w Europie poprzedziły to zdarzenie? Czy media informowały o tych przemianach?” – odpowiedzi na te pytania szukać będą obecni na szkoleniu.

– Bardzo się cieszę, że udało mi się zakwalifikować do programu Europa+/-20 – komentuje Jej Perfekcyjność. – Podczas szkoleń mamy wypracować metodę, która pomoże nam potem prowadzić młodych ludzi przez poszukiwania informacji i zgłębianie wiedzy na temat przemian 1989/1990 w poszczególnych krajach Europy.

Szkolenia trwają od piątku do niedzieli – w sobotę i niedzielę rozpoczynają się rano i potrwają do wczesnych godzin wieczornych. Jak jednak zapewnia JP, nie przeszkodzi jej to w imprezowaniu.
Na piątek trans ze znajomymi nie zaplanowała imprezy biforowej.Jak podkreśla, nie do końca związane jest to z jej szkoleniami, ale „przyczyniły się one do poparcia tego pomysłu”. Dlatego też ze znajomymi spotka się dopiero w klubie. W sobotę zaś zaplanowała z przyjaciółmi, znajomymi i fanami wspólny bifor u znajomego Pi, po którym uda się na Zlot użytkowników GayLife.pl do klubu Galeria. Noc zakończy, podobnie jak w piątek, w klubie Utopia.

– Muszę być w pełni sił psychicznych na szkoleniu, bo językiem szkolenia jest angielski oraz w pełni sił fizycznych podczas imprez – stwierdziła Jej Perfekcyjność. – Wierzę, że dam radę. Miewałem już podobne sytuacje i nie było tak źle. Najgorsze jest to, że szkolenia i imprezowanie to nie wszystko, co mam w planach.

Trans chce także bowiem w niedzielę uczestniczyć w pierwszym spacerze z „HomoWarszawą”. Książka to ponad 200 stron tekstu (ilustrowanego ponad 200 zdjęciami w kolorowej wkładce), na których autor proponuje cztery spacerowe trasy, uzupełnione o Appendix, będący opisem miejsc i zjawisk, którym było po prostu „nie po drodze” podczas spacerów podstawowych. Autorzy książki zapraszają o godzinie 14:30 na pierwszy spacer z książką. Początek – przy ulicy Jasnej pod klubem Utopia.

Wypowiedz się! Skomentuj!