Warszawa, 18 października 2009 – Ani chwili odpoczynku nie ma Jej Perfekcyjność w swojej pracy samorządowej. Jeszcze dziś weźmie udział w spotkaniu dwóch rządzących w samorządzie studenckim na Uniwersytecie Warszawskim grup. A to dopiero początek.

Spotkanie ma na celu omówienie dalszych planów obu klubów na nadchodzącą kadencję – na UW bowiem, jak na większości uczelni wyższych zbliżają się wybory samorządowej. W najbliższą środę Jej Perfekcyjność poprowadzi jedno z ostatnich posiedzeń Parlamentu Studentów UW. Tym samym jej kadencja dobiega powoli końca. Trans podkreśliła, że jest „bardzo zadowolona i szczęśliwa”.

– To był rok trudnej pracy – stwierdza. – Mało kto tak naprawdę wie ile pracy poza posiedzeniami różnych organów, komisji i klubów ma Marszałek Parlamentu Studentów UW. W ciągu mijającego roku zebrałem dwa wypchane segregatory dokumentów. W większości przygotowywałem je sam.

Już w minionym tygodniu Jej Perfekcyjność zorganizowała i prowadziła posiedzenia Konwetnu Seniorów i Prezydium Parlamentu Studentów UW. W nadchodzącym czeka ją także udział w posiedzeniu Rady Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Podczas poprzedniego takiego posiedzenia doszło do wielu „zaskakujących i rażąco niezgodnych z prawem” sytuacji. Dlatego też JP wraz z innymi przedstawicielami studenckimi wnioskowała do Dziekana o udokumentowanie wszystkiego w protokole z posiedzenia. Zdaniem trans, może to zapobiec niejasnościom i problemom w przyszłości.

– Wierzcie mi, że pracownicy na uczelniach często dbają o przestrzeganie przepisów zdecydowanie mniej niż studenci – powiedziała trans. – Gdyby mi zdarzyło się prowadzić posiedzenie Parlamentu Studentów UW w sposób, w jaki prowadzona była ostatnia Rada Wydziału, tego samego dnia na biurku leżałby wniosek o moje odwołanie.

W poniedziałek Jej Perfekcyjność zamierza zjawić się także na posiedzeniu Walnego Zebrania Studentów Instytutu Dziennikarstwa UW, które – jak podkreśla – zostało zwołane nielegalnie. Posiedzenie jest częścią sprawy zmiany regulaminu samorządu studentów w Instytucie i późniejszego uchylenia go przez rektorę oraz sprawy, która miała potem miejsce przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym.
Jej Perfekcyjność jako Marszałka Parlamentu Studentów UW poprowadzi poza środowym, kolejne posiedzenie 18 listopada. Będzie miała także zaszczyt otworzyć pierwsze posiedzenie Parlamentu nowej kadencji 30 listopada.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!