Warszawa, 27 października 2009 – Dzień później niż planowano, ale udało się. Jej Perfekcyjność w minioną niedzielę dodała zdjęcie numer 10.000 do swojego fotobloga. Impreza z tej okazji odbyła się w nocy z piątku na sobotę.

23rd Floor-Sitting Party „Celebration”, które odbyło się w minioną sobotę było właśnie okazją do świętowania tego wydarzenia. Zaproszeni goście w większości już pojawili się na fotoblogu, stając się także jego częścią. Dlatego też, jak podkreśliła organizatorka – zależało jej na tym, by świętowali z nią. Dodała także, że niemożliwe jest, by na imprezie znaleźli się wszyscy, którzy dotychczas znaleźli się w jej internetowym pamiętniku fotograficznym.

– To niewyobrażalna liczba ludzi – stwierdziła trans. – Dlatego też niemożliwe jest zaproszenie ich wszystkich. Nie mówiąc o tym, że nie wszyscy przecież mieszkają w Warszawie czy w Polsce. Niemniej, cieszę się, że choć niewielka część ludzi tworzących mój fotoblog znalazła się u mnie w domu sobotniej nocy.

Jej Perfekcyjność prowadzi fotobloga od 21 stycznia 2007 roku. Dodaje na nim średnio 5,5 zdjęcia dziennie. Jej fotoblog niezmiennie znajduje się na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych w serwisie Playmobile.pl.
Dziesięciotysięczne zdjęcie na fotoblogu Jej Perfekcyjności przedstawia… fotobloga. Wyjaśnienie takiego zabiegu wymaga odwołania do pewnych teorii socjologicznych i teorii sztuki. Jak podkreśla trans, chodziło jej o podkreślenie „pustego charakteru dyskursu, jaki jest konstruowany” na JejPerfekcyjnosc4.prv.pl. Jej Perfekcyjność podkreśla więc wtórny charakter stosowanych przez siebie zabiegów stylistyczno-fotograficznych, które mają odsyłać do nieistniejącego znaczonego.

– Znak, który nie odsyła do niczego poza samym sobą jest zaprzeczeniem znaku – wyjaśnia. – Trochę właśnie tak jest z moim fotoblogiem. Stosuję tutaj często zabieg odesłania, nawiązania i powtórzenia, które jest powtórzeniem samego siebie i nawiązaniem do samego siebie. W tym sensie dyskurs, jaki można odczytać z treści fotobloga jest pusty.

Trans podkreśla, że rzadko tak wprost mówi o swoim fotoblogu – najczęściej po prostu konstruuje go dalej, dodając kolejne zdjęcia. Nie inaczej jest i teraz, gdy kolejne fotografie już się na nim znalazły. Trans potwierdziła, że zamierza nadal prowadzić swój foto-pamiętnik.


Zdjęcie numer 10.000 przedstawia fotobloga (ze zdjęciem numer 9.999)

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!