Warszawa, 21 października 2009 – Mimo dokuczającej choroby, Jej Perfekcyjność funkcjonuje jak gdyby nigdy nic. Dziś zamierza wziąć udział w posiedzeniu Rady Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz poprowadzić posiedzenie Parlamentu Studentów UW.

To najprawdopodobniej ostatnie posiedzenie Rady Wydziału, w jakim weźmie udział w tej kadencji Jej Perfekcyjność. Lada moment bowiem cały Uniwersytet Warszawski ogarnie szał wyborczy, w którym trans nie weźmie tak czynnego udziału jak dotychczas. Dlatego, jak podkreśliła, zależy jej na dzisiejszym posiedzeniu. Poza tym – wraz z innymi przedstawicielami studentów skierowała do Dziekana pismo, którym władze Wydziału zajmą się na posiedzeniu.

– Chcemy, by zamieszczanie i nieprawidłowości, jakie miały miejsce na poprzednim posiedzeniu, były dokładnie oddane w protokole – powiedziała trans. – Tym bardziej, że spodziewamy się skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego od jednego z wnioskujących. Wiemy już także o sprawie sądowej o ochronę dóbr osobistych, która została skierowana w związku z tym, co się działo.

JP nie zdradza szczegółów, jednakże wiadomo, że chodzi o zwolnienie jednego z pracowników oraz nieprawidłowości w trakcie głosowań nad odwołaniami od decyzji Rady dotyczącej habilitacji dwójki doktorów.
Wieczorem trans poprowadzi także posiedzenie Parlamentu Studentów UW. Tutaj też zapowiadają się nie lada emocje. Wśród przewidzianych tego dnia punktów w porządku są nie tylko wyboru uzupełniające do najważniejszych organów samorządowych na UW ale także uchwały dotyczące Instytutu Dziennikarstwa. Głosowany ma być także projekt budżetu samorządu na rok 2009. Ten zawsze budzi spore kontrowersje.

– Mam nadzieję, że katar nie będzie zbyt dotkliwie przeszkadzał mi ani parlamentarzystom – skomentowała Jej Perfekcyjność. – Miałem nadzieję, że przejdzie mi już do dzisiaj, ale niestety nadal mnie trzyma.

Posiedzenie zakończy się prawdopodobnie między 22 a północą. Trans zapowiedziała, że nie zamierza tej nocy „robić niczego szalonego”. Chce bowiem wrócić do domu i kontynuować leczenie. Podkreśliła, że zależy jej bardzo na tym, by być zdrową podczas zbliżającej się soboty, kiedy odbędzie się 23rd Floor-Sitting Party „Celebration” oraz impreza z okazji ósmych urodzin klubu Utopia.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!