Warszawa, 9 września 2009 – Jej Perfekcyjność doktorantką w Instytucie Socjologii UW! Komisja ogłosiła dzisiaj wyniki postępowania rekrutacyjnego.

JP dostała się na siódmej pozycji. Na studia przyjęto w tym roku 20 osób, zaś kandydowało na nie około 40 magistrów. Trans po ogłoszeniu wyników rekrutacji powiedziała, że „oto spełniło się marzenie”. Zapowiedziała także, że zamierza dać z siebie wszystko, by już za 4 lata mieć odpowiedni tytuł naukowy doktora nauk humanistycznych.

– Mój projekt został ciepło przyjęty przez komisję – relacjonowała po wyjściu z Instytutu Socjologii dziś rano. – Obiektem mojego badania będą seksczaty, a więc zjawisko, w którym czuję się dość kompetentny, ale i takie, które mnie bardzo fascynuje. Chcę dowiedzieć się jaki wpływ mają one na naszą seksualność i na naszą tożsamość. Całość jest jednak dość skomplikowana.

Jej Perfekcyjność nie znalazła się w pierwszej szóstce przyjętych – oznacza to, że nie będzie otrzymywać stypendium naukowego. Była, co podkreśla, pierwszą osobą „pod kreską”. Studia doktoranckie oznaczają, że JP zakończy wcześniej studia w Instytucie Dziennikarstwa UW.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!