Warszawa, 28 września 2009 – Już w ten weekend Jej Perfekcyjność weźmie udział w szkoleniu przygotowanym przez Polską Fundację im. Roberta Schumana. W ten sposób przygotować się ma do Międzynarodowego Zlotu Szkolnych Kół Europejskich podczas którego będzie szkolić młodzież.

Program Europa +/-20, w którym bierze udział trans to specjalna inicjatywa w związku z 20-leciem obalenia komunizmu w Europie Wschodniej. W ramach swojej działalności, Szkolne Kluby Europejskie także zajmują się tą ważną rocznicą. By opracowanie tematu wyszło im właściwie, podczas wielkiego zlotu mają przygotować się do tego dzięki szkoleniom przygotowanym przez Fundajcę Schumana.

– Z wielką chęcią biorę udział w takich wydarzeniach – powiedziała Jej Perfekcyjność. – W mojej szkole średniej nie było takiego klubu, więc cieszę się, że chociaż teraz mogę jakoś włączyć się w ich działalność.

Weekendowe szkolenie nie uniemożliwi trans wzięcia udziału w wydarzeniu, na które rezerwowała sobie czas od dawna. W związku z wydaniem „HomoWarszawy”, czyli przewodnika po gejowskiej i lesbijskiej stolicy w najbliższą niedzielę około 14:00 spod klubu Utopia rusza pierwszy spacer wzdłuż miejsc opisanych w książce. Jej Perfekcyjność wyraziła zadowolenie, że szkolenie nie uniemożliwi jej udziału w przechadzce.

– Mam też nadzieję, że spacery takie będą jeszcze miały miejsce i wtedy także wezmę w nich udział – powiedziała. – Udział w szkoleniu ma priorytet, bo do udziału w nim zostałem zakwalifikowany po przejściu specjalnego procesu rekrutacji. Jest więc dla mnie wyróżnieniem.

Międzynarodowy Zlot Szkolnych Klubów Europejskich zaplanowano na 6-10 listopada. W tych dniach trans weźmie udział w zajęciach organizowanych pod Warszawą. Będzie na nich korzystać z wiedzy, którą zdobyć ma w najbliższy weekend.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!