Warszawa, 30 sierpnia 2009 – Parodiujące Jej Perfekcyjność postacie sieciowe wciąż działają. Właśnie powstała Jej Puchatość, powoli umiera Jej Żalosność a Jej Performatywność atakuje swój pierwowzór.

Jej Puchatość to nowa postać, która pojawiła się w serwisie Facebook.com całkiem niedawno. Już jednak udało się jej zgromadziś sporą grupę znajomych. Ponieważ nie wiadomo, kto podszywa się pod nową e-osobę, podejrzenie padło na… Jej Perfekcyjność. Ta jednak zdecydowanie zaprzeczyła i podkreśliła, że nikogo nie udaje i wystarczy, że jest „po prostu sobą”. Z sympatią jednak odniosła się do samej Jej Puchatości – tym bardziej, że od jakiegoś czasu nowa parodia jest… w gronie fanów Jej Perfekcyjności.

– Przy każdej sytuacji, gdy pojawia się moja nowa parodia, podkreślam, że bardzo ciepło myślę o jej autorach – powiedziała JP. – Przecież nie ma nic złego ani ujmującego w tym, że ktoś się na mnie wzoruje. Bez względu na to, w jakich intencjach to robi. Szkoda tylko, że nazwa Jej Puchowatości jest mało oryginalna – w sieci można znaleźć setki zdjęć podpisane w ten sposób, a przedstawiające… koty.

Inny parodystyczny profil w serwisie Facebook – Jej Żalosność powoli zaczyna umierać. Ostatnia aktywność odnotowana na profilu miała miejsce 19 lipca. Jej Perfekcyjność stwierdziła, że „to duża szkoda i strata”, że autorka profilu (znana jako Tuś) nie zajmuje się już nim. Pomysł bowiem z Jej Żalosnością, zdaniem trans był „conajmniej bardzo zabawny”.
Przedwcześnie za to wieszczono śmierć Jej Performatywności, która funkcjonuje jako naśladowczyni-prześmiewczyni Jej Perfekcyjności na blogu chocogarcon.blog.pl. Dziś Performatywność dodała nową wiadomość, w której relacjonuje swoją reakcję na słynną wypowiedź dra Jacka Kochanowskiego (pisaliśmy o tym tutaj: Kochanowski: „Niech żyje Jej Perfekcyjność!”). W liście skierowanym do znanego socjologa doszukuje się… seksualnych motywów kierujących nim przy formułowaniu kontrowersyjnej wypowiedzi na temat JP: „Jeżeli napisał Doktor na swojej stronie te peany na cześć Jej Perfekcyjności, bo chce z nią wejść w jakiś rodzaj relacji seksualnej – wybaczamy; jeżeli natomiast jest to wyraz Doktora rzeczywistych poglądów i śmie Pan dalej trwać przy zdaniu, że tylko ona jedna wie cokolwiek o teorii queer, że jej życie powinno być dla nas przykładem a mnożone przez nią strony internetowe powinniśmy postawić obok dzieł wybitnej Judith Butler, że w końcu wszyscy ci teoretycy i teoretyczki nie mają zielonego pojęcia o czym mówią – rzucamy focha!

– Sam uważam, że to, co powiedział dr Kochanowski jest bardzo kontrowersyjne – skomentowała trans. – Sugerowanie motywów seksualnych ma oczywiście go deprecjonować i uważam, że jest ciosem poniżej pasa, niemalże dosłownie. Jeśli jednak w ten sposób mogę choć pasywnie przyczynić się do debaty na temat sytuacji queer theory w Polsce, to jestem z tego powodu strasznie zadowolony i dumny. I dziękuję autorowi bloga chocogarcon.blog.pl.

W liście autorzy obrażają także Jej Perfekcyjność, prześmiewczo nazywając ją „przystojną kobietą” i sugerując jej zażyłe kontakty z kobietami. Czytamy bowiem: „[B]ardzo Pana szanowaliśmy, jednak wzruszająca historia Jej Perfekcyjności przelała czarę goryczy. Czy rzeczywiście Doktor uważa, że ta przystojna kobieta daje swoim życiem jakiekolwiek świadectwo poza tym, że uwielbia imprezy, pięknych chłopców, którzy mają ogolone pachy, piękne dziewczęta, które ogoliwszy nogi mogą służyć za tło miłosnych rozgrywek dzieci z dobrych domów, których jedynym zmartwieniem jest „skąd wezmę na I-Poda”?
Na list przyszła odpowiedź, w której dr Jacek Kochanowski podkreśla, że będzie trwać przy swojej opinii oraz że nie życzy sobie nadinterpretowania swoich słów, w których nigdy nie namawiał do naśladowania znanej trans. Zdecydowanie i w humorystycznym tonie odrzucił insynuację jakoby poprzez manifesty w serwisie Facebook.com musiał zdobywać partnerów seksualnych.
Całą sprawę Jej Perfekcyjność skomentowała tylko jednym zdaniem: „Dobrze, że się trochę zmąciła woda w tym zastałym środowisku„.


Profil Jej Puchowatości w serwisie Facebook.com


W profilu Jej Żalosności od 19 lipca nie dzieje się nic


Nowy wpis na blogu chocogarcon.blog.pl nosi tytuł „Charakterystyka wydarzeń Lubelskiego Sierpnia”

/Rzeczpospolita/

Wypowiedz się! Skomentuj!