Warszawa, 8 czerwca 2009 – Oburzona „pominięciem spraw osób trans” Jej Perfekcyjność zastanawia się czy pójść w tegorocznej Paradzie Równości. Mówiła o tym na spotkaniu w UFA w minioną niedzielę.

Na debatę zorganizowaną przez kolektyw feministyczny UFA przybyło wiele osób ze środowisk LGBTQ. Byli przedstawiciele organizatora Prady – Fundacji Równości, ale także członkowie i członkinie największych organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką osób nieheteroseksualnych – Kampanii Przeciw Homofobii, Lambdy Warszawa, Trans-Fuzji i osób ze środowiska. Nie mogło zabraknąć na niej także Jej Perfekcyjności, która zdecydowanie i stanowczo wyraziła swoje poparcie dla idei Parady jako święta od-politycznionego.

– Parada tak czy owak będzie odbierana politycznie – zapewniała. – Tak jak polityczne jest to, że mam dzisiaj na sobie różową koszulkę. Dlatego w Paradzie będę chodzić tak długo, jak będzie dla mnie okazją do nieskrępowanej zabawy i potańczenia na samym środku ulicy Marszałkowskiej. Nie oczekuję, że podczas tej zabawy zrealizowane zostaną jakiekolwiek moje postualty.

Tegoroczna Parada Równości ruszy w sobotę 13 czerwca pod hasłem „40 lat równości, 20 lat wolności!” z pl. Bankowego. Manifestancji domagać się mają realizacji trzech postulatów: prawa do zawierania rejestrowanych związków partnerskich między osobami tej samej płci, prawa do rzetelnej edukacji wolnej od stereotypów i homofobii oraz penalizacji mowy nienawiści. Jak podkreśliła Jej Perfekcyjność – ani jeden z nich nie dotyczy bezpośrednio osób trans, a więc i jej samej. Jej zdaniem, dotyczą „właściwie wyłącznie gejów i lesbijek”.

– Dlatego zastanawiam się czy jest w ogóle sens iść w tegorocznej Paradzie – powiedziała. – Jestem na niej obecny od kilku lat bez przerwy, ale w tej sytuacji nie wiem czy to ma nadal sens…

W Paradach Jej Perfekcyjność uczestniczy od 2005 roku. Do udziału w nich zachęcała także zawsze swoich przyjaciół, znajomych i fanów. Tegoroczne wahanie jest dla wszystkich dużym zaskoczeniem.
Trans zapowiedziała także, że poza debatą w UFie w minioną niedzielę, zjawi się na kolejnej – organizowanej w siedzibie „Gazety Wyborczej” jutro o godzinie 19:00. podkreśliła, że ostateczna decyzja co do jej udziału w samym marszu jeszcze nie zapadła.


Logo tegoroczej Parady Równości

/Rzeczpospolita/

Wypowiedz się! Skomentuj!