Warszawa, 30 maja 2009 – Szóste urodziny obchodzi dzisiaj prywanty blog Jej Perfekcyjności. Od blisko 2,2 tys. dni trans prowadzi w sieci swój pamiętnik.

Na samym początku jako nickolas.blog.pl, przez większość czasu jako duzyformat.blog.pl – Jej Perfekcyjność opisuje swoje życie, zdradza sekrety swoich myśli i wypowiada się na aktualne tematy. Z okazji rocznicy powstania, zamieściła okolicznościową informację w formie wyjątkowo krótkiego wpisu. Cokolwiek bowiem mówić o pamiętniku trans, nie można zarzucić mu małej ilości treści. Pierwszy z adresów bloga, mimo że bliski autorce, stał się dość szybko bezużyteczny, bowiem został odkryty przez nieprzychylną jej osobę – jednego dnia cała treść zniknęła z sieci. Zarchiwizowane wpisy zostały jednak przeniesione w bezpieczne miejsce. Dziś zdarza się często, że dostęp do nich jest utrudniony, jednakże są one cały czas dostępne w sieci.

– Czasem sam się zastanawiam ile już tego wszystkiego jest – zamyśla się Jej Perfekcyjność. – Czasem mam wrażenie, że napisałem już o wszystkim, co było możliwe, poddałem refleksji, zastanowiłem się nad wszystkim, co mogło mi przyjść do głowy… Miałem kilka momentów, że już chciałem skończyć pisanie, ale jednak to nie takie proste. To uzależnienie.

Wygląd bloga zmieniał się wiele razy. Ostatnio – w styczniu 2009 roku. Informowaliśmy o tym tutaj. Dawniej bardziej wyzywający, kolorowy i zawierający często zdjęcia mężczyzn – zmienił się dziś w zdecydowanie bardziej ascetyczny i minimalistyczny w formie.
Jak podkreśla autorka – najważniejsza jednak jest treść. A z tą też bywały problemy. Pomijając moment, gdy Jej Perfekcyjność zamknąć musiała pierwszą wersję swojego pamiętnika, kilka razy już zdarzyło się jej mieć z powodu treści przekazywanych w sieci problemy. Jedną z ostatnich akcji była kwestia słynnego sprostowania do artykułu w serwisie GayLife.pl, który zdaniem autorki tendencyjnie przekręcał treść jej słów z duzyformat.blog.pl. Pisaliśmy o sprawie tutaj. Także blog Jej Perfekcyjności był powodem, dla którego zakończono współpracę z nią przy obozach dziennikarskich w Rewalu i szkalowano ją oskarżeniami o molestowanie. Wynikła z tego powodu afera komentowana była nawet przez Jej Perfekcyjność w wywiadzie dla JejPerfekcyjnosc.blox.pl. To także duzyformat.blog.pl wykorzystywano jako jeden z argumentów przeciw otrzymywaniu przez nią stypendium m. st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Mimo wszystkich problemów, trans zapowiada, że nie zrezygnuje z jego dalszego prowadzenia.

– Kilka osób odsunęło się ode mnie z powodu tego, co napisałem lub nie napisałem – powiedziała. – Nie szkodzi. Uważam, że ważniejsze dla mnie jest wyrażenie siebie, opowiedzenie siebie, niż przejmowanie się tym, co komu przeszkadza w moim pisaniu. Naprawdę lubię swojego bloga.

Pierwszy wpis na duzyformat.blog.pl pojawił się 30 maja 2003 dokładnie o 14:21. Rocznie Jej Perfekcyjność „produkuje” około 100 tys. znaków w swoich wspomnieniach. Wydrukowanie całego bloga bez komentarzy wymagałoby ponad 330 stron znormalizowanego maszynopisu. Oprawę graficzną bloga Jej Perfekcyjności od wielu lat przygotowuje młody łódzki grafik Se. Obsługą html bloga zajmuje się sama Jej Perfekcyjność. Także ona zamieszcza na blogu co jakiś czas inne utwory muzyczne, które towarzyszą czytającym pamiętnik w przeglądarce internetowej.
Od dłuższego już czasu bloga Jej Perfekcyjności czytać można także w serwisie MySpace.com oraz za pomocą kanału RSS.


Tak wygląda blog Jej Perfekcyjności dzisiaj

/VIPnews.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!