Kontrowersyjna konferencja „Homoseksualizm z religijnego i naukowego punktu widzenia” jednak się odbędzie. Zjawi się na niej Jej Perfekcyjność.

Wykłady i debaty przygotowywali studenci z Koła Myśli Politycznej i Prawnej UKSW w Warszawie. Zaprosili teologów, księży i psychologów, którzy mieli rozmawiać o praktyce leczenia homoseksualizmu i genezie zachowań homoseksualnych. Wykład „Medyczne konsekwencje praktyk homoseksualnych” miał wygłosić kontrowersyjny amerykański psycholog dr Paul Cameron znany m.in. z walki o wprowadzenie w USA zakazu praktyk homoseksualnych. Po tekście „Gazety Wyborczej”, władze Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego odwołały konferencję.

– Rozmawiałem o tym z prorektorem prof. dr hab. Markiem Kowalskim – opowiada Jej Perfekcyjność. – W rozmowie telefonicznej wyjaśnił, że nie chce, by UKSW miało łatkę uczelni homofobicznej.

Poszło głównie o cytat z dra Camerona, który organizatorzy zamieścili na plakacie – „Sprawcami 1/3 wszytskich przypadków molestowania seksualnego dzieci są homoseksualiści”. Uczelnia podkreśla, że nie jest to jej oficjalne stanowisko.
Po odwołaniu konferencji, studenci szybko znaleźli nowe miejsce. Spotkanie odbędzie się dziś w sąsiadującym z uczelnią Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym. Zacznie się od konferencji prasowej w związku z, jak powiedział Marcin Musiał z Koła Myśli Politycznej i Prawnej, „nagonką medialną”. Swoje przybycie potwierdziła Jej Perfekcyjność.

– Na początku zastanawiałem się czy jest sens iść, skoro niczego nowego się na tym spotkaniu nie dowiem – powiedziała. – Znam tezy, które będą tam głoszone, nie zgadzam się z nimi ale spodziewam się, że nie będzie atmosfery do rzetelnej dyskusji. Przekonała mnie jednak dyskusja na portalach mniejszości seksualnych, ale także… mój redaktor naczelny.

Na konferencji prasowej poprzedzającej wystąpienia, jak i na samej konferencji naukowej, Jej Perfekcyjność zjawi się w roli dziennikarki. Zapowiedziała, że nie wie jeszcze, czy wytrwa do końca, ale na pewno postara się uczestniczyć w niej podczas wykładu dra Camerona. Jej Perfekcyjność jest jednak socjolożką i stwierdziła, że z chęcią włączyłaby się w dyskusję, gdyby była taka możliwość.

Kontrowersyjny wykładowca przyleciał wczoraj do Polski. Ze swoimi wykładami ma odwiedzić jeszcze m.in. Katolicki Uniwersytet Lubelski, Szkołę Podstawową nr 7 w Lublinie, Klub Akademicki w Opolu i Centrum Konferencyjne św. Antoniego we Wrocławiu. Cameron uważa, że „dekryminalizacja aktów homoseksualnych” była błędem, bo dała homoseksualistom podstawę do wysuwania kolejnych żądań. Twierdzi też, że homoseksualiści żyją krócej od heteroseksualistów i są bardziej predysponowani do popełniania przestępstw niż osoby heteroseksualne. W 1983 roku Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne skreśliło Camerona ze swojej listy, zarzucając mu nierzetelność.


Plakat reklamujący konferencję

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!