Warszawa, 15 kwietnia 2009 – Wyzywana, poniżana, ośmieszana – to spotyka Jej Perfekcyjność w internecie. W ciągu ostatniego tygodnia zdecydowanie nasiliły się ataki cyber-przemocy wobec znanej trans.

„Ciota”, „pedał”, „pojebaniec”, to słowa jakie codziennie na temat Jej Perfekcyjności padają w sieci. Gdyby zebrać je wszystkie razem, utworzyłyby niezły zasób słownictwa dla osób uczących się wyrafinowanych wulgaryzmów w języku polskim. Powody do ataku pojawiają się każdego dnia – informacje o trans w sieci przewijają się bowiem bez przerwy i zawsze znajdzie się okazja i miejsce, by dać upust swoim emocjom.
Jedną z największych tego typu akcji były komentarze pod tekstami dotyczącymi walki Jej Perfekcyjności o stypendium m. st. Warszawy im. Jana Pawła II, które opublikował w ubiegłym roku portal pardon.pl. Na stronie pod tekstami możemy przeczytać m.in.: „Może jakis ją wykorzystał w dzieciństwie hehe”, „Biedny pedałek. Naprawdę szkoda mi go. Człowiek po wielokroć pokrzywdzony przez los, a jeszcze chcą go dobić, zabraniem stypendium.”, „Boże, co za zboczeńcy!!!”, „Po prostu debil.”, „Ochydny typek. Odebrać stypendium i posłać na leczenie.” (pisownia oryginalna). Komentarze obrażające Jej Perfekcyjność pojawiają się jednak także na portalach i w serwisach określających siebie jako „gejowskie” lub „środowisk LGBT”.

– Z czasem można do takich rzeczy przywyknąć – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Na początku mnie denerwowały, może czasem nawet zastanawiały… Dzisiaj traktuję je jako niemalże naturalną część mojego życia. Choć też w jakiś sposób mobilizują mnie one. Powiedziałem kiedyś, że dopóki nie będę mógł swobodnie jechać tramwajem komunikacji miejskiej w stroju uważanym za kobiecy, nie spocznę.

Ostatnie dni przyniosły zdecydowany wzrost ilości wypowiedzi dotyczących Jej Perfekcyjności. Tym razem grupa uczniów szkół ponadgimnazjalnych zmobilizowała się i wspólnie postanowiła komentować zdjęcia Jej Perfekcyjności w serwisie grono.net. Wszystkie fotografie, jak i komentarze mają charakter publiczny. W ten sposób trans realizuje zasadę pełnej jawności swojego życia. Niewybredne komentarze, które przedwczoraj pojawiały się z prędkością kilku na minutę ograniczają się zazwyczaj do jednowyrazowego stwierdzenia: „pedał”, „ciota”, „cwel” lub „kurwa”. Jak udało się nam dowiedzieć, z Jej Perfekcyjnością w tej sprawie skontaktował się już serwis grono.net, który czuwa, by nie łamano w ten sposób Regulaminu. Sama Jej Perfekcyjność zastanawia się, czy nie… „narobić wstydu” młodzieńcom i nie zaproponować ich szkołom (VII Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Warszawie i Technikum Architektoniczno-Budowlane w Warszawie) w ramach walki z dyskryminacją oraz przygotowania do życia w społeczeństwie zajęć, które sama by poprowadziła.

– Lubię licealistów, zawsze miałem z nimi dobry kontakt – powiedziała trans. – Jao instruktor na obozie dziennikarskim dla młodzieży w wieku 8-18 czy też jako prowadzący zajęcia podczas dużych imprez ogólnopolskich dla młodych ludzi zafascyowanych tą profesją zawsze łatwo dogadywałem się z nimi. Zajęcia prowadziłem także na potrzeby Fundacji im. Roberta Schumana i Banku Żywności S.O.S. – doświadczenia mi nie brakuje.

Jednym z ulubionych miejsc „ataku” jest także serwis YouTube.com i oficjalny kanał Jej Perfekcyjności, gdzie pod filmikami zalogowani użytkownicy mogą pozostawiać swoje wypowiedzi. Ostatnio, jak poinformowało biuro prasowe, ze względu na zaostrzoną kontrolę i szczególną uwagę jaką poświęca temu zagadnieniu administracja strony, tego typu wypowiedzi nie pojawiały się zbyt często. Do czasu jednak – wczoraj znów pod filmem „Jej Perfekcyjność trafia do sądu!” pojawiła się wypowiedź: „szmata jebana brzydki okularnik rzygać się na niego chce fuj”.
Choć może je usunąć, Jej Perfekcyjność nie robi tego. Pozostawia je jako „świadectwo potrzeby walki o zmianę” ale także… jako powód do dobrej zabawy. Trans stwierdziła przy tym, że zawsze podziwia „ludzi, którym się chce” – a więc takich, którzy mają czas, energię i ochotę działania na rzecz innych. Ci komentujący bez wątpienia do takowych należą i choćby za to należy się im pozostawienie komentarzy.


Zebrane kilka komentarzy z ostatniego ataku na zdjecia Jej Perfekcyjności w serwisie grono.net (kliknij, aby powiększyć)


Najnowsze komentarze pod filmikiem w serwisie YouTube.com

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!