Warszawa, 30 kwietnia 2009 – Centralna manifestacja pod hasłem „Paris Hilton – szefem ONZ” planowana jest w niedzielę 3 maja pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Wczoraj do Formacji Różowe Saneczki dotarło potwierdzenie zarejestrowania manifestacji. W tym roku święto dotrze także do Niemiec.

Organizatorzy podkreślają, że tak jak w ubiegłym roku udało się im zorganizować obchody Dnia w Damaszku, tak w tym roku dotrą do Niemiec. Obchody będą widoczne na pewno w Berlinie i Heidelbergu. W Polsce zaś Formacja Różowe Saneczki, jako główny organizator zapowiedziała już, że manifestacja wróci do tradycyjnej lokalizacji i odbędzie się znów pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Rok temu manifestanci spotkali się pod Pomnikiem Kopernika z powodu remontu, jaki miał miejsce przy Krakowskim Przedmieściu.
Tegoroczna manifestacja odbywa się pod hasłem „Paris Hilton – szefem ONZ!” W ten sposób uczestnicy wyrazić chcą swoje poparcie dla idei obsadzenia Paris Hilton w fotelu Sekretarz Generalnej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zdaniem organizatorów tegorocznej akcji – nadaje się do tego idealnie.

– Informacje wysyłamy do mediów i do osób prywatnych – mówi Jej Perfekcyjność w imieniu Formacji Różowe Saneczki. – Chcemy, żeby jak najwięcej ludzi dowiedziało się o tym święcie. Wierzę, że będą chcieli się także dobrze bawić i zjawią się pod Pałacem Prezydenckim o 15:00.

Centralna manifestacja rozpocznie się około godziny 15:00 pod Pałacem Prezydenckim przy ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie. W ubiegłym roku wzięło w niej udział blisko 20 osób.
Ubiegłoroczny Międzynarodowy Dzień Paris Hilton odbył się pod hasłem „Paris Hilton szefem Unii”. Manifestanci pod pomnikiem M. Kopernika w Warszawie domagali się zmiany przepisów, by celebrytka mogła stanąć na czele Unii Europejskiej po utworzeniu urzędu jej prezydenta. Manifestanci zachęcali przechodniów do włączenia się w akcję. Fotografie z ubiegłorocznych obchodów oraz wszelkie informacje dostępne są pod adresem www.DzienParisHilton.prv.pl

– To było wielkie święto, pisały o tym media – wspomina Jej Perfekcyjność. – Mam nadzieję, że dzięki naszej promocji, w tym roku jeszcze więcej mediów zdecyduje się na przyjście pod Pomnik i pokazanie światu, że mamy dla niego dobrą nowinę.

Wczoraj do Formacji dotarło oficjalne pismo potwierdzające zarejestrowanie manifestacji przy Krakowskim Przedmieściu. Poinformowała o tym – na razie nieoficjalnie – Jej Perfekcyjność na swoim fotoblogu. Oznacza to, że o wydarzeniu wiedzą władze Warszawy. Jak zapewniła Jej Perfekcyjność, co roku w trakcie manifestacji widać wkoło zgromadzonych policję, która kontroluje Formację jako głównego organizatora oraz czuwa nad bezpieczeństwem manifestujących. Nigdy jednak interwencja nie była potrzebna. Pod Pałacem Prezydenckim manifestującymi, podobnie jak dwa lata temu, zainteresuje się najpewniej także Biuro Ochrony Rządu, które strzeże Prezydenta RP.


Pismo potwierdzające rejestrację manifestacji (za: JejPerfekcyjnosc4.prv.pl)

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!