Warszawa, 2 marca 2009 – Manifa po raz dziesiąty ruszy w najbliższą niedzielę spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jak co roku, także i w 2009 nie zabraknie na niej Jej Perfekcyjności ze znajomymi, przyjaciółmi i fanami.

Choć niezaangażowana czynnie w walkę o prawa kobiet na codzień, Jej Perfekcyjność stara się w miarę możliwości wspierać Manifę i dlatego uczestniczy w niej od kilku lat. Potwierdziła już oficjalnie, że „nic nie powstrzyma” jej od wzięcia udziału w tegorocznym marszu. Stwierdziła, że jako „prawie-kobieta” czuje się w obowiązku wzięcia udziału w tym wielkim wydarzeniu. Tym bardziej, że manifestacja odbywa się już po raz dziesiąty i powinna być tym bardziej słyszalna i widzialna.

– Mam nadzieję, że w tym roku będziemy się podczas manifestacji znów świetnie bawić – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Zachęcam wszystkich, którzy się boją lub wahają – wpadajcie na Manifę!

W manifeście organizatorek czytamy: „Kiedy maszerowałyśmy pierwszy raz, było nas 200 – rok temu już 4 000! Przyjdź raz, a za rok na pewno wrócisz z przyjaciółkami i rodziną. W ciągu paru lat ruszyły Manify w innych miastach. Dzielne kobiety działają w całym kraju. W całej Polsce z okazji 8 marca kilkadziesiąt tysięcy osób maszeruje wspólnie dziesiątki kilometrów – do wolności i równości.” Właśnie idee wolności i równości popychają Jej Perfekcyjność do włączenia się w marsz. Dlatego także Jej Perfekcyjność chce namawiać do udziału w marszu swoich znajomych i przyjaciół. Jak podkreśla, udział w marszu powinien wypływać nie tylko z samego wsparcia dla promowanych wartości czy samego faktu, że to świeta zabawa.

– Myślę, że udział osób LGBTQ w Manifie jest naszym obowiązkiem – stwierdziła trans. – Nie zapominajmy, że kobiety stanowią liczną i zawsze wspierającą nas grupę podczas doroczych Parad Równości. Nasz udział w Manifie 2009 powinien być także swego rodzaju podziękowaniem im za to zaangażowanie.

Jej Perfekcyjność nie potwierdziła jeszcze udziału w sobotniej imprezie dla kobiet, jaką organizuje portal lesbijka.net w klubie Migawka. Tej nocy dla wszystkich kobiet (tylko one wpuszczane są do klubu) zagrają madaM z Krakowa, Praktyczna Pani i Pliha.

Organizatorem Manify 2009 jest stowarzyszenie Porozumienie Kobiet 8 Marca. Tegoroczne hasło marszu to „Każda ekipa – ta sama lipa”.

Fotorelację Jej Perfekcyjności z ubiegłorocznej Manify znaleźć można na jej fotoblogu tutaj.

Tutaj ściągnąć można oficjalną gazetę Manify 2009. W niej – pełen pakiet informacji o samym marszu, jego idei, promowanych wartościach oraz o wszystkich imprezach przed- i po-manifowych. Gazetka zapisana jest w pliku PDF.
 
 
 
 
 
 


Plakat reklamujący tegoroczny marsz

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!