Warszawa, 18 marca 2009 – Specjalny pokaz filmu „Gran torino” oraz koncert Loli Lou – to plany Jej Perfekcyjności i jej znajomych na dzisiejszy wieczór. Na dwa dni przez imprezą urodzinową serwisu JejPerfekcyjnosc.blox.pl trans postanowiła się rozerwać.

Jak podkreśliła w rozmowie z dziennikarzami, relaks będzie jej potrzebny w związku z intensywnymi pracami samorządowymi oraz posiedzeniem Senatu UW, które ma dzisiaj miejsce. Podczas obrad władz rektorskich i przedstawicieli wszystkich grup społeczności akademickiej będzie dziś przedstawiony Raprot Studencki 2009. Doroczne podsumowanie jest wynikiem prac organów samorządu studentów na szczeblu uczelni i porusza najważniejsze problemy zauważone i zgłoszone przez studentów.

– Ponieważ szansę wypowiedzenia się ma każdy z 57 tys. studentów Uniwersytetu, zaprezentowany raport jest zawsze ciekawą lekturą – powiedziała Jej Perfekcyjność. – I choć osobiście nie brałem udziału w jego przygotowaniu, jestem za niego współodpowiedzialny jako Marszałek Parlamentu Studentów UW.

Wieczorne wyjście do kina na zaproszenie Jej Perfekcyjności to jedno z wielu, które od dawna organizuje znana trans. Korzystając z różnych okazji, zabiera zawsze kilka osób na przedpremierowe pokazy filmów, by – jak twierdzi – „odwdzięczyć się znajomym za to, że istnieją koło mnie”. Nie inaczej będzie i tym razem. A film, na który ich zabiera to wyjątkowa produkcja. „Gran torino” ma być ostatnim filmem w karierze Clinta Eastwooda.
O czym opowiada film? Walt Kowalski, weteran wojny w Korei i zapiekły rasista z krwi i kości o stalowej woli, żyjący w świecie, który nieustannie ulega zmianom, zostaje zmuszony przez sąsiadów-imigrantów, którzy wraz ze swoją rodziną wprowadzili się po sąsiedzku, do trudnej konfrontacji z własnymi zadawnionymi uprzedzeniami. A wszystko zacznie się od klasycznego samochodu Kowalskiego – Gran Torino z 1972 roku.

– Zapowiada się naprawdę ciekawie – podkreśliła Jej Perfekcyjność. – Widziałem już trailery i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Tak samo jak moi znajomi.

Zwieńczeniem wieczoru ma być udział w koncercie Loli Lou, która w ramach swojego „The Lola Lou Show DD” w Amnesii Too zaśpiewa największe przeboje disco i dance. Najpewniej, jak zwykle, rozbawi wszystkich przybyłych i zmusi ich do wspólnego tańca.


Plakat reklamujący film „Gran torino”

/Rzeczpospolita/

Wypowiedz się! Skomentuj!