Warszawa, 24 marca 2009 – Dwa nowe teksty Jej Perfekcyjności ukazały się właśnie w sieci. Jeden z nich to praca naukowa, drugi jest recenzją książki.

„Utopijny teatr” to tytuł pracy naukowej Jej Perfekcyjności poświęconej klubowi Utopia. Została opublikowana w recenzowanym czasopiśmie naukowym „uniGENDER” i można go znaleźć tutaj. Jak podkreśla autorka, to jedna z najstarszych jej socjologicznych analiz, ale nadal wzbudza pewne zainteresowanie. To właśnie „Utopijny teatr” był prezentowany przez nią podczas październikowej konferencji „Praktyki męskości” w Lublinie. „uniGENDER” jest czasopismem recezowanym, więc przed publikacją artykułu, musiał on uzyskać akceptację dwóch oceniających pracowników naukowych.

– Otrzymałem te oceny już jakiś czas temu – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Obie były pozytywne i w pięciostopniowej skali dawały mi średnią 4,5. Cieszę się więc, że kolejny numer „uniGENDER” się ukazał i zawiera moją pracę.

„uniGENDER” jest recenzowanym czasopismem naukowym publikowanym w sieci począwszy od 2006 roku trzy razy do roku nieafiliowanym ani przy żadnej uczelni, ani przy innej organizacji czy instytucji. Magazyn jest z założenia forum wymiany myśli naukowej z zakresu problematyki kulturowo-społecznej płci.
Jednakże zainteresowania Jej Perfekcyjności wykraczają dalej… W najnowszym numerze miesięcznika „Gazeta Studencka” oraz na stronie studencka.pl ukazała się jej recenzja książki Etgara Kereta „Kolonie Knellera” (można ją znaleźć tutaj). Jak podkreśla autorka, nie jest to jej pierwsza recenzja w tym magazynie, ale po raz pierwszy postanowiła podpisać się pod nią swoimi inicjałami.

– Myślę, że na tym etapie mogę już sobie pozwolić na to, żeby ujawnić się, że to ja napisałem tę recenzję – powiedziała. – A że książka jest całkiem niezła, to mogę w ten sposób ją jakoś też polecić.

„Gazeta Studencka” to bezpłatny miesięcznik społeczno-kulturalny skierowany do środowiska akademickiego. Ma formę magazynu łączącego praktyczne porady dotyczące studiowania i pierwszych doświadczeń w pracy z tekstami dotyczącymi popkultury, trendów, mody. Ukazuje się w nakładzie 105 tys. egz. we wszystkich największych ośrodkach akademickich w kraju – m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Trójmieście, Katowicach, Rzeszowie, Szczecinie, Olsztynie, Suwałkach, Białymstoku, Kielcach, Opolu, Częstochowie.
Jej Perfekcyjność zapowiedziała, że to nie koniec jej naukowych i popkulturowych publikacji. Zdradziła, że trwają właśnie negocjacje w sprawie publikacji wyników innego jej badania.


Artykuł naukowy Jej Perfekcyjności w „uniGENDER”


Recenzja autorstwa Jej Perfekcyjności w „Gazecie Studenckiej”

/Rzeczpospolita/

Wypowiedz się! Skomentuj!