Warszawa, 3 marca 2009 – Czy już od najbliższego roku akademickiego będzie można uczęszczać na zajęcia do Jej Perfekcyjności? Informacja może okazać się prawdą, bowiem Jej Perfekcyjność złożyła odpowiednie dokumenty.

Jako socjolożka, Jej Perfekcyjność posiada wyższe wykształcenie – w związku z czym chce swoje usługi edukacyjne zaproponować Uniwersytetowi Warszawskiemu. Jak nas poinformowało jej biuro prasowe – odpowiednie dokumenty w tej sprawie zostały wczoraj przesłane do dyrekcji Instytutu Socjologii. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to już w maju wiadomo będzie czy od października studenci socjologii będą mogli uczęszczać na kurs prowadzony przez trans.

– Wbrew pozorom, kurs który miałbym poprowadzić nie ma za wiele wspólnego z moim wykształceniem – powiedziała. – Chodzi raczej o praktykę i o fakt, że aktywnie działam jako dziennikarz i redaktor.

Jak udało się nam ustalić, Jej Perfekcyjność miałaby w Instytucie Socjologii prowadzić warsztaty dotyczące tworzenia tekstów prasowych i dziennikarskich.
Jej Perfekcyjność jest od lat redaktor naczelną miesięcznika studenckiego oraz Prezesem koła naukowego zajmującego się dziennikarstwem i socjologią. Od kilku miesięcy trans jest także sekretarzem redakcji ogólnopolskiego miesięcznika dla studentów. W swoim dorobku zawodowym ma już pracę w lokalnej telewizji, lokalnej prasie codziennej i tygodniku a także pracę w ogólopolskim magazynie zajmującym się nowoczesną technologią „Mobile Internet” i w portalu wirtualnemedia.pl. Teksty Jej Perfekcyjności ukazywały się także w wielu innych czasopismach od ogólnopolskiego tygodnika „Gazeta Szkolna” zaczynając, przez „Angorę”, miesięcznik „Gazeta Studencka” a kończąc na mediach elektronicznych. Jej Perfekcyjność pełniła także funkcję dziennikarza, redaktora, redaktora prowadzącego i dyrektora programowego w lokalnym radiu.
Jej semestralny kurs na Uniwersytecie Warszawskim mógłby liczyć maksymalnie 15 uczestników. W trakcie jego trwania studentki i studenci dowiedzieliby się jak nazywają się najważniejsze gatunki dziennikarskie, czym się charakteryzują i jak należy je tworzyć. Praktyczna strona przedsięwzięcia wiązałaby się z włączeniem uczestników kursu w tworzenie gazety, której redaktorem naczelnym jest Jej Perfekcyjność.

– Mam nadzieję, że wszystko się uda i że od października wystartuję z tymi zajęciami – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Wiem, że po mojej stroni jest Dyrektor Instytutu Socjologii UW oraz większość reprezentantów Samorządu Studentów. Mam nadzieję, że to wystarczy.

Zgłoszony kurs musi zostać zatwierdzony przez specjalną komisję, która co roku rozpatruje grubo ponad 200 podobnych zgłoszeń i decyduje się ostatecznie na około 150-160 z nich, przedstawiając je do formalnej akceptacji Radzie Naukowej Instytutu Socjologii UW. Dopiero po zatwierdzeniu w czerwcu umożliwia się studentom zapisywanie się na przyszłoroczne zajęcia. Przy braku chętnych do udziału w zajęciach – nie są one orgnizowane.

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!