Zapytaj Jej Perfekcyjność, 3 lutego 2009 – Kolejne pytanie nadesłane na adres JejPerfekcyjnosc@tlen.pl doczekało się odpowiedzi. Poniżej Jej Perfekcyjność odpowiada na pytanie osoby podpisującej się „Majkel”: „Z czego udziela korepetycji Jej Perfekcyjność?”

Oczywiście tylko z tego, z czego jestem pewien, że potrafię udzielać. Przede wszystkim więc są to zajęcia z języka polskiego – one stanowią od lat największą procentowo grupę zajęć, które mam w planie. Bardzo szeroki jest też wachlarz wiekowy osób, które uczę. Najmłodsi mają po 11 lat, najstarsi to, oczywiście, maturzyści. Udzielam więc korepetycji na poziomie od szkoły podstawowej do końca szkoły ponadgimnazjalnej.
Podoby wiekowo jest także zakres moich uczniów i uczennic jeśli idzie o pozostałe przedmioty, których uczę – historię, WOS i język angielski. Czasem zdarza się, że konkretnych przedmiotów uczą się osoby starsze – zdające po latach maturę lub po prostu chcące nauczyć się jęzka. Dawniej bywały to osoby chcące zdać egzaminy wstępne na studia. Jestem w stanie przygotować dość dobrze do tego typu egzaminów.
Jednakże moją ulubioną grupą są chyba jednak maturzyści – tutaj albo skupiamy się na powtarzaniu materiału i przygotowaniu do pisemnej (zewnętrznej) części egzaminu maturalnego, albo wspólnie przygotowujemy prezentację do części ustnej (wewnętrznej). To ostatnie zadanie jest szczególnie ciekawe, jeśli podejmują się go uczniowie uzdolnieni, ponadprzeciętni – wtedy te zajęcia to prawdziwa przygoda intelektualna.
Na pewno nie należę do najtańszych korepetytorek, ale nigdy nie narzekałam na brak chętnych.

Więcej o „Zapytaj Jej Perfekcyjność” tutaj.

/Zapytaj Jej Perfekcyjność/

Wypowiedz się! Skomentuj!