Warszawa, 24 lutego 2009 – Kończący trzydniową imprezę dla młodych dziennikarzy dzień zaczął się dzisiaj o 10. O tej porze uczestnicy International Meeting of Student Media ruszyli poznawać Warszawę.

Kluczowym wydarzeniem była wczorajsza konferencja „Journalism on the Road. Media 2.0”, która odbyła się w sali konferencyjnej na terenie Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadziła ją Jej Perfekcyjność, która reprezentowała aż dwoje spośród pięciu organizatorów całej imprezy. W konferencji wzięło udział ponad 70 młodych dziennikarzy z całego świata – USA, Meksyku, Holandii, Danii, Estonii, Litwy, Indii, Nepalu, Irlandii i innych. Nie zabrakło także przedstawicieli polskich mediów studenckich. Dzięki Jej Perfekcyjności, na konferencję zaproszono także grupkę studentów Instytutu Dziennikarstwa UW.

– Przyznam szczerze, że przygotowania do IMSM zmęczyły mnie na tyle, że wcale nie cieszyłem się na ich początek – powiedziała. – Okazało się jednak, że wysiłek wart był tego, co udało się nam osiągnąć. Jestem bardzo zadowolony z konferencji.

Wczorajsze spotkanie miało charakter naukowy. Ze swoimi wykładami wystąpili Patricia Louise z Utica College (USA) a także polscy specjaliści Leszek Stafiej i dr Alek Tarkowski. Sesję poświęconą potencjałowi telefonów komórkowych miał także Cezary Ciszewski, autor pierwszego programu telewizyjnego robionego komórką. Konferencja zakończyła się debatą prowadzoną przez Marcina Wyrwała, redaktora naczelnego miesięcznika „Gazeta Studencka”. O 17:00 uczestnicy konferencji rozeszli się do hosteli, by znów spotkać się wieczorem na koncercie Gabrieli Kulki w Obiekcie Znalezionym.

– W tej części imprezy już nie brałem udziału – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Całodzienne prowadzenie konferencji, jej wcześniejsze przygotowanie i całe zamieszanie tym spowodowane sprawiły, że po prostu zabrakło mi sił i chęci. Poza tym nareszcie opadły całe emocje powodowane IMSM.

Dziś uczestnicy spotkań rozpoczęli dzień od gry miejskiej ze specjalistami z Experience Warsaw, która rozgrywa się na lewowbrzeżnej stronie miasta. Po obiedzie wszyscy zostaną podzieleni na grupy warsztatowe, które pod wspólną nazwą „Postcard from Warsaw” będą działać i przygotowywać materiały, które będą medialną pozostałością po International Meeting of Student Media. Dzień zakończy impreza w Time Cafe.
Dzięki sponsorom, spotkania były dla uczestników zupełnie darmowe.

Oficjalna strona International Meeting of Student Media – studentmediawarsaw.pl.
Kilka zdjęć z pierwszego dnia na fotoblogu Jej Perfekcyjności – 23 II – International Meeting of Student Media.


Tak wygląda oficjalna strona IMSM

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!