Warszawa, 11 lutego 2008 – Specjalny pokaz filmu „Obywatel Milk” i debata tuż po nim będą jednymi z pierwszych wydarzeń festiwalu „Równe Prawa do Miłości”. Weźmie w nich udział Jej Perfekcyjność.

Zaproszenie na pokaz filmowy otrzymała bezpośrednio od jednej z członkiń Grupy Młodzieżowej Kampanii Przeciw Homofobii. Film oparty na faktach opowiada historię Harvey’a Milk’a (Sean Penn), który obecnie jest uważany za jednego z najważniejszych męczenników amerykańskiego ruchu gejowskiego w Stanach. Był on pierwszym działaczem na rzecz równouprawnienia gejów i lesbijek, który zasiadał we władzach miejskich.

– Interesuje mnie przede wszystkim debata po filmie – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Ma ona dotyczyć aktywizmu w polskich ruchach LGBT. W dyskusji udział wezmą Robert Biedroń, Tomasz Bączkowski, dr Jacek Kochanowski i Yga Kostrzewa. Ciekawi mnie co powiedzą nam po takim pokazie.

„Niezapomniane imprezy, rewelacyjne wystawy, karaoke aż do zdarcia gardła i chwila wytchnienia w teatrze- to wszystko czeka na was już od 13 lutego” – reklamują festiwal członkowie Grupy Młodzieżowej KPH. „Masakryczne ilości kiczu, plastiku i cukierków przesłodzą was aż do następnego roku”. Festiwal odbywa się już po raz trzeci. W sobotę zaplanowana jest wystawa i spotkanie z KPH Młodzi w UFIE „cukier słodkości i różne śliczności” oraz impreza kotylionowa w HydroZagadce.

– Jeśli idzie o cały festiwal, to najpewniej wezmę udział tylko w pokazie filmowym i debacie – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Nie za bardzo mam czas na pozostałe rzeczy a poza tym… Nie koniecznie mnie one bawią.

Festiwal zakończy w niedzielę impreza karaoke w klubie Rasco. Wydarzeniom towarzyszą także imprezy okołofestiwalowe – pokazy w Teatrze Polonia.
Pokaz filmu „Obywatel Milk” rozpocznie się w piątek o 18:00 w Kinotece. Bilety kosztują 17 zł


Plakat reklamujący festiwal „Równe Prawa do Miłości”

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!