Warszawa, 11 grudnia 2008 – Wstępne potwierdzenie obecności na gali kończącej Festiwal Watch DOCS „Prawa człowieka w filmie” wysłała Jej Perfekcyjność. Do jutra ma czas, by zadeklarować czy w niedzielę wieczorem weźmie udział w ceremonii.

Jak poinformowało jej biuro prasowe, Jej Perfekcyjność z powodu olbrzymiej ilości obowiązków, nie znalazła jeszcze czasu, by wziąć udział w projekcjach prezentowanych podczas Festiwalu. Sama jednak idea Watch DOCS nie jest jej obca – tematyką praw człowieka zajmowała się bowiem także jako socjolożka, choćby podczas konferencji naukowej dotyczącej respektowania praw człowieka wobec osób trans.

– Tegoroczna tematyka Festiwalu nie porusza najistotniejszych dla mnie tematów – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Dlatego też nie paliłem się, żeby „zaliczyć” jak największą ilość pokazów filmowych.

W festiwalu Jej Perfekcyjność bierze udział od kilku lat – od czasu, gdy prawa człowieka w odniesieniu do osób homo- i biseksualnych były jego główną tematyką. Tegoroczna edycja ma szansę stać się pierwszą, na której nie zjawi się na ani jednym filmie. Jak sama podkreśla, byłoby to dla niej ogromną stratą.

– Dlatego cieszę się z otrzymanego zaproszenia na finał Festiwalu – powiedziała. – Mam nadzieję, że chociaż tam uda mi się przybyć i w ten sposób uczestniczyć w Watch DOCS.

Uroczystość zamknięcia przewidziano na niedzielę na godzinę 19:00. Wstęp na imprezę mają tylko osoby posiadające zaproszenia wystosowane przez organizatorów, które wcześniej potwierdziły chęć przybycia. Watch DOCS to cykliczna impreza filmowa organizowana od 2001 roku przez Helsińską Fundację Praw Człowieka i Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski we współpracy z różnymi innymi instytucjami. Na festiwalu pokazywane są przede wszystkim filmy dokumentalne, poruszające problematykę praw człowieka. Festiwal to także spotkania z reżyserami, ekspertami, działaczami organizacji pozarządowych, publicystami, kilka dyskusji panelowych oraz promocje książek i wystawa fotografii. Odbywa się w pierwszej połowie grudnia a większość imprez ma miejsce na Zamku Ujazdowskim w Warszawie, w siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej w Kinie Lab.


Zaproszenie na uroczystość zamknięcia Festiwalu

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!