Warszawa, 22 grudnia 2008 – Już dzisiaj wyjeżdża z Warszawy do swojego domu rodzinnego Jej Perfekcyjność. Długi pobyt poza stolicą zakończy się dokładnie za tydzień.

Jej Perfekcyjność opuścić ma stolicę około godziny 17, gdy odjedzie posiągiem InterCity Chrobry w kierunku Szczecina. Przed 22:00 powinna być na miejscu, by rozpocząć siedmiodniowy „urlop od stolicy”. Do Warszawy trans powróci 29 grudnia o podobnej porze. Już we wtorek po powrocie zaplanowała pierwsze aktywności. Także w domu rodzinnym nie zamierza się obijać.

– Już nie mogę się doczekać dwu rzeczy – zdradziła. – Po pierwsze pieczenia ciast świątecznych a po drugie… snu. Mam taką cichą nadzieję, że wyśpię się nareszcie w domu rodzinnym.

Oczywiście, Jej Perfekcyjność nie zamierza tylko odpoczywać podczas swojego pobytu poza stolicą. Już teraz zapowiedziała, że zamierza w tym czasie przygotować dwie prace naukowe dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Oba dotyczyć mają kultury pamięci w Polsce i związane są z publikacją, jaką planuje MPW w tym roku akademickim. Jej Perfekcyjność podkreśliła, że w ten sposób zachowuje nadal kontakt z socjologią, którą formalnie już ukończyła.

– Żałuję, że nie będzie mnie na wigilii klubowej w Utopii – powiedziała przed wyjazdem. – Imprezę zaplanowano na dzisiejszy wieczór, gdy będę już w drodze do zachodniopomorskiego. Żałuję.

Spotkanie wigilijne jest tradycją klubu. Ostatnie przed właściwą Wigilią spotkanie o światecznym charakterze, w jakim uczestniczyła Jej Perfekcyjność miało także miejsce dzisiaj. Na zaproszenie Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Jej Perfekcyjność gościła w południe w Pałacu Kazimierzowskim UW jako Marszałek Parlamentu Studentów UW. W bardzo dużym spotkaniu wzięło udział wielu gości – posłów, senatorów, profesorów i przedstawicieli władz.

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!