Warszawa 10 grudnia 2008 – Swoje pierwsze posiedzenie Parlamentu Studentów UW poprowadzi dzisiaj Jej Perfekcyjność. W niedzielę zaś reprezentować ma studentów uniwersytetu na happeningu Akademii Sztuk Pięknych.

Będzie to pierwsze w całości poprowadzone przez nią posiedzenie najważniejszego organu studenckiego na Uniwersytecie Warszawskim. Bezpośrednio po swoim wyborze na funkcję, 24 listopada, Jej Perfekcyjność poprowadziła około 40 minut kończących pierwsze spotkanie posłów i posłanek tegorocznej kadencji.

– Nie denerwuję się, bo wiem, że mam wszystko dokładnie zaplanowane – powiedziała. – Mam tylko nadzieję, że uda się nam jakoś sprawnie wszystko poprowadzić i zorganizować.

Posiedzenie ma charakter otwarty dla publiczności i rozpoczyna się o 19:45 na terenie Uniwersytetu. Jak zapowiada Jej Perfekcyjność, w związku z bardzo dużą ilością spraw „do załatwienia”, potrwać może nawet do północy. Jak sama wspomina, w ubiegłym roku zdarzało się jej siedzieć nawet do 1.

– Mam nadzieję, że wybrani przedstawiciele-działacze będą potrafili poświęcić się choć raz w miesiącu i posiedzieć nieco dłużej, dla dobra swoich wyborców – powiedziała. – Bo ja tak właśnie patrzę na czas poświęcany na posiedzenia.

W najbliższą niedzielę Jej Perfekcyjność ma także, jako przedstawicielka Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, wziąć udział w organizowanym w obronie siedziby Akademii Sztuk Pięknych happeningu. Zgodnie z wolą studentów UW, ma wyrazić poparcie całej społeczności dla walki o zachowanie aktualnej lokalizacji Akademii przy Krakowskim Przedmieściu.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!