Warszawa, 9 listopada 2008 – Członkowie ultrakatolickiego forum czasopisma „Fronda” nadal śledzą życie Jej Perfekcyjności z pasją godną pozazdroszczenia. W nowym wątku na Forum wymieniają się uwagami dotyczącymi jej życia, dzielą się fotografiami i obrzucają ją błotem.

W wątku zatytułowanym „Pamiętacie akcję dotyczącą stypendium JPII dla osobnika ” Jej Perfekcyjność”.? Oto c.d.” autorka, Aga W. pisze, o Jej Perfekcyjności, że „Osoba ta związana z kręgami pedrastycznymi, jawnie współpracująca z nimi i szerząca pederastię i inne zboczenia płciowe nie dostanie już stypendium im Jana Pawła II.”, Jan Bodakowski zaś pisze o niej: „wstrętny zboczeniec wchrzania się i psuję zabawę innym cham i buc burak zbok ze wsi”. W nielicznych momentach, zaślepieni nienawiścią do wszystkiego co nie ultrakatolickie, forumowicze obiecują modlitwy za Jej Perfekcyjność. Użytkownik Wojownik pisze: „Mądre słowa. O nawrócenie i wyrwanie tego osobnika z rąk sił nieczystych +++”

– To dla mnie nic nowego – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Nie od dziś wiem, że jest pewna grupa ludzi, która pała do mnie nienawiścią. Jako że doskonale znam założenia religii chrześcijańskiej i katolicyzmu, zastanawia mnie jak odnajdują spokój sumienia, gdy czują tak silną nienawiść i mają tak agresywne myśli… Ale to ich zmartwienie, nie moje.

Członkowie forum przypisują sobie fakt, że Jej Perfekcyjność nie będzie już otrzymywać stypendium. Użytkownik jacecek pisze: „Nie widzę powodu, żeby ktos kto już teraz obnosi się ze swym grzechem, robił to profesjonalnie za pieniądze katolików jako dziennikarz. On pewnie uważa, że do tych pieniedzy ma prawo- dzisiaj zbyt wielu uważa, że do wielu rzeczy ma PRAWO.”, zupełnie błędnie twierdząc, że stypendium przyznawane jest „z pieniędzy katolików”.
Przypomnijmy, że Stypendium m. st. Warszawy im. Jana Pawła II przyznaje Prezydenta Hanna Gronkiewicz-Waltz po zapoznaniu się z decyzją Komisji Stypendialnej działającej przy Centrum Myśli Jana Pawła II. Stypendium ma charakter naukowo-socjalny i nie jest związane z wyznawaną przez stypendystów religią.

– Ludzie często myślą, że to katolickie stypendium, gdy to absolutna nieprawda – zauważa Jej Perfekcyjność. – Otrzymują je katolicy, protestanci, ateiści, muzułmanie jak i przedstawiciele innych wyznań i religii. To stypendium komunalne, które przyznaje się z budżetu miasta Warszawy.

Na stronie Forum Frondy dochodzi w wielu miejscach do obrażania Jej Perfekcyjności. Na pytanie jednego z członków ultrakatolickiej społeczności o to kim jest osoba, o której mowa, Aga W. odpowiada: „Jest to pederasta, albo transwestyta, sam nie wie nawet kim jest jeszcze, który jest maskotką imprez pedalskich, działa na rzecz szerzenia pedalstwa i innych zboczeń w Warszawie. Studiuje dziennikarstwo i coś jeszcze. I dostawał stypendium JPII… Biedny człowiek jednym słowem…” W innym miejscu zaś dodaje: „Smutne to, że on jest taki młody… i taki zepsuty, zdegenerowany. To straszne, tym bardziej trzeba by modlitwy o opamiętanie dla niego. Strach pomyśleć ile jeszcze złego może on uczynić w swoim życiu, zwłaszcza, że jest podobno bardzo zdolny i inteligentny.”

Na Forum doszło do wielokrotnego złamania zasad licencji strony JejPerfekcyjnosc.blox.pl, twierdzą jej autorzy. Cytowanie bez podania autorstwa i źródła, kopiowanie całych tekstów i nie oznaczanie miejsca pochodzenia to podstawowe zarzuty. Dlatego właśnie właściciele majątkowych praw autorskich do witryny, zwrócili się dzisiaj do redakcji miesięcznika Fronda z żądaniem usunięcia elementów łamiących prawo autorskie w ciągu 48 godzin. Ponieważ do łamania prawa autorskiego doszło nie pierwszy raz, zapowiadają, że w przypadku braku reakcji, sprawę skierują do sądu i będą dochodzić odszkodowania, które przekażą na rzecz organizacji broniących prawa osób LGBTQ.

Jej Perfekcyjność zapowiedziała, że nie będzie komentować obraźliwych słów. Jej zdaniem, katolicy nie obrażają innych, nie starają się także działać na rzecz szerzenia nienawiści. Idea, szeroko obecna w kościele katolickim, stworzona przez Pawła VI, czyli idea cywilizacji miłości, wyklucza działania promujące przemoc, nienawiść i krzywdzenie innych.
Zdaniem Jana Wagnera, „cywilizacja miłości to cywilizacja oparta na właściwej hierarchii wartości, na prymacie etyki przed techniką, człowieka przed rzeczą, wartości duchowych przed materialnymi, miłosierdzia przed sprawiedliwością, »być« przed »mieć«”. W myśl tej zasady, Jej Perfekcyjność promować chce miłosierdzie dla ludzi zaślepionych swoimi ideami.


Zrzut strony z Forum Frondy z wątkiem poświęconym Jej Perfekcyjności

Cały wątek można przeczytać tutaj.

/Rzeczpospolita/

Wypowiedz się! Skomentuj!