Warszawa, 25 października 2008 – Myliliby się ci, którzy uważają, że z powodu złego stanu zdrowia Jej Perfekcyjność zwalnia tempo. W ten weekend nie tylko bawi się, jak zwykle, ale dokłada sobie nowe wydarzenia!

Niemalże oczywistością stały się weekendowe wyjścia w piątek i sobotę wieczorem, gdy Jej Perfekcyjność odwiedza warszawskie kluby i bawi się tam ze swoimi fanami, znajomymi i przyjaciółmi. Mimo męczącego ją dość poważnego przeziębienia, nie zamierza rezygnować z tych „stałych punktów programu” i bawi się, jak gdyby nigdy nic.

– Przecież nie umrę z tego powodu – śmieje się. – Jasne, może i powinienem odpocząć trochę, ale ja naprawdę nie potrafię leżeć bezczynnie tak długo. Męczące dla mnie były nawet te dwa ostatnie dni, gdy siedziałem w domu.

Dodatkowo jednak, w ten weekend Jej Perfekcyjność zaplanowała udział w Festiwalu Tęczowych Rodzin, organizowanym przez Kampanię Przeciw Homofobii oraz Fundację Trans-Fuzja. W ramach festiwalu, Jej Perfekcyjność planuje wziąć udział w pokazie filmów „Oni” oraz „Homo.pl”. Ich prezentacja odbędzie się w Kino.Lab w Centrum Sztuki Współczesnej. Film „Homo.pl” to pełnometrażowy dokument zrealizowany w 2007 roku na zlecenie telewizji HBO Polska. Film ukazuje codzienne życie trzech par gejów, pary lesbijek i samotnej lesbijki. Osoby występujące w filmie odpowiadały na ten sam zestaw pytań dotyczących ich życia: kiedy rozpoznały swoją homoseksualność, jak zareagowała na to rodzina i najbliższe otoczenie, jak doszło do poznania się par, jak radzą sobie w codziennym życiu, jaki jest ich stosunek do legalizacji związków par homoseksualnych oraz jak odnoszą się do kwestii wychowywania dzieci w tych związkach.

– Dużo słyszałem o tym filmie, ale jakoś nie miałem nigdy okazji go zobaczyć – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – Festiwal daje mi taką możliwość, więc chcę z niej skorzystać.

Niedzielę Jej Perfekcyjność także będzie się bawić. Tym razem w kameralnym gronie – dwóch znajomych, które współpracują z nią przy tworzeniu publikacji naukowej na temat kultury pamięci w Polsce i w Niemczech w XX wieku. Koleżanki zaprosiły ją, by powspominać wspólne warsztaty i zajęcia, które miały miejsce w Warszawie i w Berlinie. Jej Perfekcyjność potwierdziła swoje przybycie.
Więcej o Festiwalu Tęczowych Rodzin na tej stronie.

Zwiastun filmu „Homo.pl”

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!