Warszawa, 13 października 2008 – Zespół Hercules & Love Affair stał się nową muzyczną fascynacją Jej Perfekcyjności. Dlatego też, jak dziś zapowiedziała, wybiera się na ich koncert 16 listopada w warszawskim klubie Palladium.

Międzynarodowa gwiazda zawita do Polski już dzień wcześniej na koncert w Krakowie. W samej zaś Warszawie Hercules & Love Affair wystąpią w niedzielę. Na stronie zespołu znaleźć można wszelkie informacje o tym, ale i o innych występach grupy na świecie. Jedyny i niepowtarzalny kwartet założony w Nowym Jorku w skład którego wchodzą: Nomi, Kim Ann Foxman, DJ Andy Butler oraz Antony Hegarty charyzmatyczny i uwielbiany przez tłumy leader Antony & The Johnsons. W swej twórczości grupa odwołuje się do stylistyki lat 70tych, przywołując ducha legendarnego nowojorskiego klubu Studio 54.

– Jeden z recenzentów napisał, że od dawna nie słyszał tak bezpretensjonalnej, szczerej i naturalnie brzmiącej muzyki – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Już pierwsze takty otwierającego płytę „Time Will” przynoszą to coś, dostajemy niespełna pięć minut by oswoić się z tym niezwykłym klimatem zanim wraz z kolejną piosenką porwie nas klasyczny disco groove. I ja całkowicie z oceną recenzenta się zgadzam!

Znawcy podkreślają: gdyby rozpisać konkurs na najbardziej kiczowatą, ostatnio widzianą okładkę, typowałbym Hercules and Love Affair. Gdyby poszukać najbardziej gejowskiej nazwy na band, czy któraś brzmiałaby lepiej niż atleta i romans? A gdyby tak wyłonić najbardziej kontrowersyjny rozrywkowy gatunek muzyczny, czy jakikolwiek styl jest w stanie pobić disko? A najbardziej charakterystyczny i niejednoznaczny męski wokal ostatnich lat? Antony Hegarty z Antony and the Johnsons, występujący na płycie m.in. w kawałku promującym krążek – „Blind”, który mógłby być numerem przewodnim, hymnem każdej szanującej się kolorowej parady zabawy, wolności i nieposkromionej radochy.

– I dlatego cenię H&LA – wylicza Jej Perfekcyjność. – Za szaleństwo w brzmieniu, humor w kreacji, bezpretensjonalne podejście do świata i niebywałą pozytywną dawkę energii. Dlatego też muszę iść na ich koncert.

Być może to właśnie ta determinacja sprawiła, że Jej Perfekcyjność już dziś zapisała w swoim kalendarzu Google datę tego wydarzenia. Podkreśla także, że nie spotkała się jeszcze z negatywną recenzją krążka grupy. Bardzo zachwalają ich choćby Onet.pl, ale nie tylko.
Jej Perfekcyjność tajemniczo zapowiedziała, że będzie chciała pokazać także swoim znajomym, „jak cudną muzykę tworzy H&LA”.

Hercules & Love Affair „Blind”

Hercules & Love Affair „You Belong”


Hercules And Love Affair

/Rzeczpospolita/

Wypowiedz się! Skomentuj!