Warszawa, 19 września 2008 – Wczoraj pod pociąg metra wpadł niewidomy znajomy student Jej Perfekcyjności – Filip. Dokładnie tydzień temu zaś pod klubem Toro pobito trójkę jej znajomych.

Filip 1 października miał rozpocząć studia na IV roku dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Do szkoły wróci jednak później – w wypadku na stacji metra Centrum pociąg zmiażdżył mu nogi oraz poważnie uszkodził głowę. Student w stanie ciężkim trafił do szpitala. Aktualnie potrzebna jest krew B Rh+, B Rh-, 0 Rh+ i 0Rh-. Akcję prowadzi m.in. Polskie Radio, z którym Filip od dawna współpracuje.

– Niestety, mam inną grupę, ale zachęcam wszystkich do oddawania krwi – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Nie będę udawać, ze z Filipem byliśmy jakimiś bliskimi znajomymi, ale chodziliśmy razem na kilka zajęć i szczerze przyznam, że bardzo go cenię, może nawet podziwiam.

O zbieraniu krwi dla Filipa można przeczytać m.in. na stronie Polskiego Radia. Wczoraj na Uniwersytecie Warszawskim zorganizowano konferencję prasową dotyczącą stanu dostosowania metra do potrzeb osób niepełnosprawnych. Sam Filip promował swoją uczelnię w akcji „UW – Twoje miejsce”, która zachęca niepełnosprawnych do podjęcia nauki na największym uniwersytecie w Polsce. Współpracował także jakiś czas temu z redakcją miesięcznia, z którym związana jest aktualnie Jej Perfekcyjność.
Zupełnie inny wypadek zdarzył się w miniony piątek, gdy trójka znajomych Jej Perfekcyjności została dotkliwie pobita pod gejowskim klubem Toro. O sprawie napisał dzisiaj portal GayLife.pl. Pod klubem zgromadziła się spora grupka młodych mężczyzn, którzy zaczepili wychodzących z klubu znajomych Jej Perfekcyjności – Pi, To i Da. Wszczęli bójkę, w wyniku której homoseksualiści zostali ranni. Jednemu z nich skradziono także buta.

– O tej sprawie wiem od piątku – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Może i dobrze, że media o tym piszą. Szkoda, że wciąż są w Polsce, w Warszawie takie miejsca, które trzeba omijać dla swojego bezpieczeństwa. Tym większa szkoda, że jednym z nich jest bezpośrednia okolica klubu gejowskiego.

Pobici znajomi Jej Perfekcyjności czują się już dobrze. Poza bólem, który odczuwają miejscami, nic im już nie dolega. Jeden z nich zadeklarował dzień później, że co najmniej do końca roku nie wybierze się już do Toro. Oświadczenie to można znaleźć w kanale YouTube Jej Perfekcyjności.
Sama zaś Jej Perfekcyjność stwierdziła, że ma nadzieję także na pozytywne zakończenie historii Filipa. I raz jeszcze zachęciła wszystkich, którzy mogą do oddawania krwi.


Służby medyczne udzielają pomocy na stacji metra Centrum


Informacja o pobiciu homoseksualistów na stronie głównej Gaylife.pl


Newsa o pobiciu opatrzono drastycznym zdjęciem

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!