Warszawa, 12 września – Zapowiadany jako „spokojny”, weekend Jej Perfekcyjności zapowiada się bardzo intensywnie. Imprezowanie rusza dziś o 19:00.

Na początek będzie dość spokojnie – wieczorem Jej Perfekcyjność zamierza wziąć udział w wernisażu wystawy „Opowiedziane inaczej” w Centrum Sztuki Współczesnej. Projekt ten jest próbą wyłonienia ze współczesnych praktyk artystycznych wątków polemicznych wobec obrazu historii sztuki, jaki znamy z instytucjonalnych dyskursów i przestrzeni. Prezentowani artyści przedstawiają inne wersje historii, inaczej opowiadają o własnych relacjach z przeszłością, czytają też siebie inaczej niż są zazwyczaj czytani.

– Wystawa zapowiada się bardzo ciekawie – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Mają na niej zaprezentować się m.in. Zofia Kulik, Zbigniew Libera, Dariusz Foks czy choćby Aleksandra Polisiewicz. Sam zresztą pomysł przedstawienia historii rozumianej jako indywidualna narracja strasznie mi się podoba.

Osoby do niej zbliżone twierdzą, że udział w tego typu eventach od niedawna stał się jednym z ulubionych sposobów spędzania czasu wolnego Jej Perfekcyjności, która zresztą jest w trakcie rejestrowania i instytucjonalizowania działalności Koła Naukowo-Artystycznego Sztuki Postkonceptualnej i Postmodernistycznej Głównie Performatywnej UW.

Po wystawie, Jej Perfekcyjność zaproszona do jednego ze swoich znajomych, odwiedzi go z urodzinowym upominkiem – świętując w ten sposób kolejną rocznicę narodzin Pa. Impreza potrwa do późnych godzin nocnych, kiedy to Jej Perfekcyjność zaplanowała przybycie do warszawskiego klubu Utopia. Dzisiejszej nocy zapowiedziano tam premierę nowego albumu Cyndi Lauper.

– Przyznaję, że nie znam jeszcze tego wydawnictwa – zdradziła Jej Perfekcyjność. – Specjalnie zostawiam sobie przyjemność pierwszego z nim spotkania na piątkową noc.

Gwiazda grająca od lat 80. znana jest m.in. z takich przebojów jak „Girls Just Want To Have Fun”, „She Bop”, „True Colors” czy „Same Ol’ Fucking Story”.
Sobotę Jej Perfekcyjność spędzi głównie na pisaniu pracy badawczej oraz udzielaniu korepetycji – w przerwie jednak zamierza wybrać się na jeden z perfomrance’ów w ramach trzeciej warszawskiej edycji Europejskiego Festiwalu Sztuki Performance EPAF 2008. Swoje pokazy zaplanowali w ramach festiwalu m.in. Astair MacLennan, Grupa R.E.P., Leonore Easton i Boris Hoogeveen, Aleksander Zaytsev, Adva Drori czy Jordan McKenzie.

Noc, spędzoną na imprezowaniu w warszawskiej Utopii zwieńczy niedziela. Tego dnia bowiem Jej Perfekcyjność planuje odwiedzić wystawę „Punkty odniesienia” w Muzeum Narodowym w Warszawie. W tym roku mija dziesiąta rocznica pierwszego zakupu, dokonanego przez Fundację Zbiorów Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego. W kolekcji Fundacji znajduje się obecnie ponad 40 prac 19 artystów. Najstarsze pochodzą z początku lat 70. („Legalność przestrzeni” Ewy Partum, „Tableau II” Grzegorza Kowalskiego czy choćby rysunki Tomasza Ciecierskiego), najmłodsze – obraz Olgi Wolniak i instalacja Julity Wójcik – z 2007 roku.


Okładka nowego albumu Cyndi Lauper


Fragment multimedialnej pracy Aleksandry Polisiewicz „Wartopia” (CSW)


„Kolarze” Zbigniewa Libery z cyklu Pozytywy (MN)

/VIPnews.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!