Murzasichle, 23 września 2008 – Przebywająca gościnnie na obozie zrowym Instytutu Socjologii UW Jej Perfekcyjność wraca jutro do Warszawy. Podczas swojego pobytu, przeprowadziła szkolenia dla przyszłych studentów i zachęcała ich do działalności w kołach naukowych.

Uchodząca za znawczynię prawa samorządowego na Uniwersytecie Warszawskim oraz pasjonatkę przepisów regulujących życie studenta, Jej Perfekcyjnoć w czasie swojego pobytu w górach, starała się przekazać podstawowe informacje na ten temat osobom, które lada dzień zaczną swoją uniwersytecką przygodę. Podczas spotkania, jak zapewnia, starała się nie wystraszyć ich ilością istniejących przepisów a zarazem zachęcić do ich poznawania.

– Sam często korzystam z tego, że znam swoje prawa i kompetencje, gdy inni nie mają tej wiedzy – powiedziała w rozmowie telefonicznej. – Mam nadzieję, że i innych zachęcę do czytania wszystkich tych paragrafów i artykułów.

Jej Perfekcyjność zasyłnęła m.in. stwierdzeniem podczas posiedzenia Parlamentu Studentów UW, że „obcowanie z aktami prawnymi” jest dla niej „formą masturbacji intelektualnej”, czym zaskarbiła sobie głosy posłów i posłanek. W minionym roku akademickim zasiadała w Komisji Prawno-Regulaminowej Parlamentu Studentów UW.
Podczas swojego spotkania z pierwszorocznymi studentami socjologii, Jej Perfekcyjność zachęcała ich także do włączenia się w studencki ruch kół naukowych i artystycznych oraz w ogóle do działalności społecznej i samorządowej. Sama od lat jest aktywnym członkiem różnych instytucji i organizacji.

– Myślę, że to właśnie studia są czasem na działanie, na podejmowanie tego typu wyzwań – powiedziała. – Teraz jest to miejsce i ten czas!

Jej Perfekcyjność jest wieloletnim Prezesem Koła Naukowego Socjologicznego Warsztatu Dziennikarskiego UW oraz działaczem samorządowym. Aktualnie pełni funkcję Senatora UW a w mijającym roku akademickim była członkiem m.in. Zarządu Samorządu Studentów Instytutu Socjologii, Rady Wydziału Filozofii i Socjologii, Parlamentu Studentów UW czy choćby Komisji Dydkatycznej Instytutu Socjologii.
Na obozie zerowym Jej Perfekcyjność przebywa na zaproszenie organizatorów.

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!