Warszawa, 16 sierpnia 2008 – Niedzielny poranek Jej Perfekcyjność zacznie w studiu radia Kampus. Od 10 do 11 w programie „Wokół nas”, dziennikarka radiostacji zamierza opowiedzieć o niej słuchaczom radia.

Radio Kampus zaprosiło Jej Perfekcyjność, by porozmawiać z nią o wszystkim, co może zainteresować słuchaczy i słuchaczki. Co dokładnie będzie można usłyszeć w audycji? Tego wciąż nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że najpewniej autorka programu skupi się nie tylko na karierze uniwersyteckiej Jej Perfekcyjności.

– Radio działa przy moim ukochanym uniwersytecie, gdzie mogę nie tylko się uczyć, ale i realizować – deklaruje Jej Perfekcyjność. – To jeden z głównych powodów, dla których zgodziłem się na udział w programie.

Akademickie Radio Kampus rozpoczęło emisję 1 czerwca 2005 na 97,1 FM. Profil muzyczny stacji ma na celu stworzyć nową jakość w warszawskim eterze. Radio ma na celu kształtować gusta młodych ludzi. W playliście stawia na nową muzykę, przede wszystkim po roku 2000. Stacja świadomie nie została sformatowana na określony gatunek, licząc na ludzi otwartych na dobrą muzykę z różnych kręgów. Zespół redakcyjny Akademickiego Radia Kampus tworzą przede wszystkim studenci – są oni autorami zdecydowanej większości pozycji antenowych. Radio realizuje w ten sposób misję edukacyjną, umożliwiając naukę zawodu dziennikarza lub realizatora dźwięku w najlepszy możliwy sposób – w praktyce. Studenci świadczą pracę na zasadzie wolontariatu i nie otrzymują za nią wynagrodzenia.

– Wszyscy wiemy, że Kampus nie jest najpopularniejszym radiem w Warszawie… – powiedziała Jej Perfekcyjność. – To jednak nie zmienia faktu, że jego odbiorcami są głównie ludzie młodzi, których z jakiś dziwnych powodów może zainteresować to, co mam do powiedzenia jako artystka, jako performer, jako student i jako trans.

W 2007 roku od marca do sierpnia według badań SMG/KRC w grupie między 20. a 29. rokiem życia słuchalność stacji w Warszawie wynosiła 8,5 proc. W całej populacji Warszawy waha się między 0,1 a 0,4 proc. Radia słuchać można na terenie Warszawy oraz przez internet.


Kliknij, aby słuchać Radia Kampus

/Radio Kampus/

Wypowiedz się! Skomentuj!