Warszawa, 7 sierpnia 2008 – Paris Hilton nagrała klip wyborczy. Wczoraj świat obiegła informacja, że słynna celebrytka startuje w wyborach na prezydenta USA.

To odpowiedź na kontrowersyjny klip McCaina, który użył wizerunku Paris, próbując zdyskredytować kandydata Demokratów Baracka Obamę. McCain oskarżył Obamę o to, że jest „gwiazdą światową, która nie jest w stanie rządzić USA” i zestawił zdjęcia z wiecu senatora z Illinois ze zdjęciem Paris Hilton. Chcąc zdyskredytować swojego konkurenta, obraził jednocześnie Paris Hilton, która… postanowiła nie pozostawać dłużną.

– Nie traktowałbym tego jako żart! – powiedziała Jej Perfekcyjność, główna organizatorka Międzynarodowego Dnia Paris Hilton w Polsce. – Choć reklamówkę przygotował portal zajmujący się humorem, to jest to pierwsza poważna oznaka tego, że Paris interesuje się tym, co dzieje się w życiu politycznym USA.

Co prawda, całe przedsięwzięcie jest odpowiedzią przygotowaną dla żartu przez portal „Funny or Die”, jednakże fakt, że słynna dziedziczka zgodziła się wystąpić w klipie o tym charakterze, świadczyć może o jej zainteresowaniu czy też powolnym badaniu opinii publicznej. Paris Hilton jest obywatelką Stanów Zjednoczonych i ma prawo startować w wyborach, jak każdy inny obywatel. Czy okaże się, że pierwszą kandydatką a może i prezydentą USA zostanie nie Hilary Clinton, ale właśnie Paris Hilton?

– Paris nie jest po prostu głupią, bogatą dziewczyną – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Gra taką, bo taką chcemy ją oglądać, ale naprawdę wierzę, że drzemie w niej olbrzymi potencjał, także polityczny. Od niej tylko zależy czy zechce go wykorzystać.

Jej Perfekcyjność jako członkini nieformalnej grupy pod nazwą Formacja Różowe Saneczki jest główną organizatorką Międzynarodowego Dnia Paris Hilton, obchodzonego na świecie i w Polsce od 2006 roku w pierwszą niedzielę maja. W roku 2007, wraz z kilkunastoma innymi manifestantami, pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie wznosiła okrzyki „Paris Hilton na prezydenta”, chcąc w ten sposób zachęcić słynną celebrytkę do startu w wyborach w Polsce. W tym roku, podczas trzeciego już dnia, pod pomnikiem M. Kopernika w Warszawie manifestanci wznosili okrzyki na rzecz ustanowienia Paris Hilton prezydentem Unii Europejskiej.

Kliknij tutaj, aby przejść na stronę DzienParisHilton.prv.pl i obejrzeć filmik.


Kadr z filmu reklamowego Paris

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!