Zachodniopomorskie, 6 sierpnia 2008 – Taką Jej Perfekcyjność znają nieliczni. Słynna trans rozpoczęła współpracę jako felietnistka bezpłatnego miesięcznika kulturalnego „Alter Ego” ukazującego się w Szczecinie i okolicach.

Od miesiąca Jej Perfekcyjność jest członkiem redakcji miesięcznika, który stawia sobie za cel poruszanie ważnych tematów związanych z kulturą z perspektywy osób młodych i przystępnym dla nich językiem. Rola felietonistki przypadła jej z racji jej poglądów oraz docenienia przez redakcję stylu, w jakim Jej Perfekcyjność swoje komentarze przekazuje.

– Redaktora naczelnego poznałem wiele lat temu na pewnych warsztatach, na których uczyłem młodych ludzi podstaw dziennikarstwa – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Po tych kilku latach zwrócił się do mnie, z propozycją współpracy. Niechętnie, ale zgodziłem się na to.

Niechęć, jak wyjaśnia Jej Perfekcyjność, wynikała z braku czasu. Miniony rok akademicki był dla niej „ekstremalnie trudny” i dlatego wahała się, czy brać na siebie nowe obowiązki w nadchodzącym czasie. Ostatecznie jednak, zgodziła się. Jej pierwszy felieton „Postmodernizm się wyczerpał” otwiera sierpniowy numer gazety. Zaraz po nim następuje polemiczny tekst redaktora naczelnego, który próbuje zmierzyć się z argumentacją autorki.

– Wiem, że gazeta ma szansę przetrwać – skomentowała felietonistka. – Choć twórcy są młodzi i przepełnieni ideałami, to wierzę, że tak inteligenta osoba jak redaktor naczelny może sobie z tym poradzić. Dlatego też staram się poważnie przyłożyć do tego, co robią. Zawsze wysoko ceniłem ludzi aktywnych społecznie.

Jej Perfekcyjność wyznała, że za pisane teksty nie otrzymuje wynagrodzenia. Tematyka jej felietonów ma być związana z okładkowymi i przewodnimi tematami przedstawianymi w każdym numerze magazynu. Kolejny numer „Alter Ego” ukaże się we wrześniu, a Jej Perfekcyjność już wyraziła zgodę na przygotowanie z tej okazji nowego felietonu.

Tylko w serwisie JejPerfekcyjnosc.blox.pl! – Możesz przeczytać felieton Jej Perfekcyjności „Postmodernizm się wyczerpał”!
Możesz go ściągnąć tutaj. [PDF, ok. 250 KB]


Strona z gazety z tekstem Jej Perfekcyjności

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!