Warszawa, 12 sierpnia 2008 – Wtorek oznacza w wakacyjnej Warszawie jedno: kolejna impreza z cyklu „Szał baj najt” w klubie Discrete. Czy zabraknie na niej Jej Perfekcyjności?

Już tydzień temu nie udało się jej, z powodu problemów zdrowotnych, dotrzeć do klubu. Tym razem przeszkodą może być międzynarodowe seminarium, w którym od niedzieli uczestniczy wraz z innymi 19 wytypowanymi z Polski i Niemiec osób. Jak sama przyznała, nie przypuszczała, że zajęcia będą „aż tak absorbujące i męczące”.

– To, co dzieje się na seminarium jest bardzo rozwijające – wyznała. – Organizatorzy zadbali o ciekawy program, który przez to jest bardzo męczący i nie pozwala nawet na chwilę odpoczynku od 9 do 20 codziennie.

Czy w związku z tym Jej Perfekcyjność nie zamierza się zjawić dziś w Discrete? Tydzień temu, mimo zapowiedzi, że nie opuści ani jednej imprezy „Szał baj najt”, jeśli tylko będzie w Warszawie, nie dotarła na miejsce. Tym razem zapewnia, że będzie inaczej. Co więcej, nie przyjdzie do klubu sama.

– Tydzień temu dość poważna infekcja ucha nie pozwoliła mi ruszyć się z domu – wyjaśniła. – Tym razem wszystko jest już prawie w idealnym porządku, więc zamierzam zaprosić uczestników z Niemiec do przybycia do klubu. Będę, oczywiście, z nimi!

Wtorkowe imprezy w klubie Discrete, nawiązując do dawnych wydarzeń w Barbie Barze przyciągają coraz większe rzesze młodych warszawian, którzy nie opuścili jeszcze stolicy na wakacje lub planują je spędzić w mieście. Imprezy rozkręcają znajomi Jej Perfekcyjności – DJ May One i DJ Angel Kiss. We wtorki w klubie bawią się przede wszystkim młodzi ludzie.

Zajęcia, w których uczestniczy Jej Perfekcyjność, stanowią centralny punkt projektu organizowanego przez Instytut Stefana Starzyńskiego (oddział Muzeum Powstania Warszawskiego) oraz Jugend bewegt Europa. W ramach zajęć, dziesięcioosobowe grupy z Polski i Niemiec mają wspólnie pracować nad zjawiskiem kultury pamięci w XX wieku w obu krajach. Pierwsza część zajęć, oddzielnie dla Polaków i Niemców, odbyła się w maju a finałowa przewidziana jest na październik w Berlinie.

/Rzeczpospolita/

Wypowiedz się! Skomentuj!