Warszawa, 15 lipca 2008 – Internetowe media wciąż nie przestają pisać o sprawie stypendium m. st. Warszawy im. Jana Pawła II, o które walczyć zamierza Jej Perfekcyjność, a którego nieprzyznanie zapowiadają środowiska związane z miesięcznikiem „Fronda”. Powodem odmowy przyznania ma być nieheteroseksualność Jej Perfekcyjności.

Aktualizacja: 16 lipca 2008Jej Perfekcyjność wystosowała specjalne oświadczenie w związku z zaistniałą sytuacją. Jego treść znajduje się tutaj.

O sprawie dziś napisał plotkarsko-rozrywkowy portal mniejszości seksualnych ko2.pl tutaj. Tekst, jak udało się nam ustalić, pełen jest błędów rzeczowych. Zgodnie z jego treścią, odebrano Jej Perfekcyjności „z racji tego że jest transem, nie szanuje papieża i pojawia się w nocnych lokalach w wyzywających strojach”. Informacjom tym zaprzecza sama Jej Perfekcyjność, przebywająca na wakacjach w swoim rodzinnym mieście na Pomorzu Zachodnim.

– Nikt nie odebrał mi stypendium – zapewniła w rozmowie telefonicznej. – Czynione są jedynie starania, by uniemożliwić mi jego otrzymanie w nadchodzącym roku akademickim. Informacja na tej stronie to ewidentny bełkot kogoś, komu nie chciało się sprawdzić u źródła.

Jej Perfekcyjność poinformowała także, że zwróciła się już do administracji portalu z prośbą o usunięcie fotografii tam zamieszczonych. Jedna ma jej zdaniem naruszać prawo do ochrony wizerunku, druga zaś – prawa autorskie.

Kilkanaście dni temu o sprawie Jej Perfekcyjności pisał znów portal pardon.pl tutaj. Autorka zwraca w artykule uwagę na niezasadne jej zdaniem usunięcie hasła „Jej Perfekcyjność” z polskiej Wikipedii. Przypomnijmy, że w drodze głosowania, zostało ono uznane przez wikipedystów za „nieencyklopedyczne” i usunięte po 14 dniach. Jej Perfekcyjność zwraca jednak uwagę, że jej samej zależało na usunięciu hasła. Podkreśla także błędy, które pojawiły się w tekście.

– Autorka sugeruje, że straszyłem pardon.pl sądem, co jest ewidentną nieprawdą – powiedziała. – Poprosiłem jedynie o usunięcie fotografii przedstawiającej mnie w klubie Utopia, ponieważ nie wyrażałem zgody na umieszczenie mojego wizerunku w tym miejscu. Nie zależy mi na rozgłosie.

Jej Perfekcyjność podkreśliła, że aktualnie nie zajmuje się niczym, ponieważ do soboty jest na wyjeździe wakacyjnym. Powiedziała jednak, że Formacja Różowe Saneczki podjęła inicjatywę skontaktowania się z osobami odpowiedzialnymi za przyznawanie stypendium, by przeciwdziałać dyskryminowaniu Jej Perfekcyjności w czasie rozdziału tychże w nadchodzącym roku akademickim.


Strona główna portalu ko2.pl (kliknij aby powiększyć)


Artykuł ze zdjęciami Jej Perfekcyjności w ko2.pl (kliknij aby powiększyć)


Informacja z serwisu pardon.pl (kliknij aby powiększyć)

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!