Warszawa, 14 czerwca 2008 – Duże zamieszanie wywołała sprawa próby odebrania stypenium m. st. Warszawy im. Jana Pawła II Jej Perfekcyjności. Pojawiają się kolejne głosy i opinie.

Gejowski portal clubbingowy GayLife.pl zamieścił na swojej stronie informację o całej sprawie. W tekście, autor opisuje sprawę i przybliża ją czytelnikom nie znającym środowiska „Frondy”.

Znana w warszawskim środowisku LGBT osoba transgenderowa – Jej Perfekcyjność (u nas na GL jako duzyformat) padła ofiara podłego donosu. Ktoś zawiadomił środowiska prawicowe na forum frondy że Jej Perfekcyjność pobiera stypendium im. Jana Pawła II.

Forum Frondy znane jest m.in. z udziału w nim pani Najfeld (jej nick tam to „dzisiejsza młodzież”). Klerykałowie z frondy są oburzeni, ze członkowie komisji stypendialnej imieniem Boga pozytywnie weryfikują moralność sodomitów
Tymczasem w odniesieniu do JP (Jej Perfekcyjności, nie Jana Pawła) istnieją jakoby poważne zarzuty: jest transem, nie szanuje papieża i pojawia się w nocnych lokalach w wyzywających strojach! Na poparcie tego prawicowcy na Frondzie wskazali, że na ostatniej wielkiej imprezie Sonique w Utopii JP wystąpiła w niewielkiej koronie, sukience prowadząc na smyczy półnagiego, opalonego kolegę.

– Teskt i wyrażone w nim wsparcie zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie – powiedziała Jej Perfekcyjność. – To miłe, że środowiska gejowskie wspierają osoby trans, gdy te są dyskryminowane ze względu na swoją identyfikację płciową.

Jak rozwija się cała sprawa? Biuro prasowe Jej Perfekcyjności informuje, że nikt z Centrum Myśli Jana Pawła II nie odezwał się jeszcze do niej w tej sprawie. Dowiedzieliśmy się także, że czerwcowe stypendium jest ostatnim w tym roku, jakie zostało przyznane Jej Perfekcyjności w związku z kończącym się rokiem akademickim. Już jednak ogłoszono rozpoczęcie zbierania podań o przyznanie stypendiów na rok akademicki 2008/2009. Po raz kolejny Jej Perfekcyjność potwierdziła, że będzie się o to stypendium starać.

– Będę składać podanie o przyznanie mi stypendium m. st. Warszawy im. Jana Pawła II na przyszły rok akademicki – oznajmiła. – Nie wyobrażam sobie teraz inaczej tej sytuacji.

Podania składać można do 30 września. Kolejne osoby wyrażają poparcie dla Jej Perfekcyjności – poprzez wiadomości wysyłane do niej w serwisie społecznościowym grono.net, poprzez pozytywne wypowiedzi na forum „Jej Perfekcyjność” w tym serwisie oraz pod informacjami na GayLife.pl i na forum „Frondy” oraz oczywiście bezpośrednio „na żywo”. Jej Perfekcyjność potwierdza, że pojawiły się pierwsze osoby, które zaoferowały jej także pomoc prawną w razie potrzeby i procesu z m. st. Warszawą.
Także środowisko katolickie zgromadzone wokół czasopisma „Fronda” nie odpoczywa. Na swoim Forum poinformowali już o artykule w serwisie GayLife.pl. Jednakże rozmowa ugrzęzła w dyskusji nad sensownością używania słowa „gej” zamiast „pederasta” i „homoseksualista”. Jej Perfekcyjność w swoim oświadczeniu z przedwczoraj, podkreślała, że nie jest „ani gejem, ani homoseksualistą, ani pedałem”.

Sama Jej Perfekcyjność bagatelizuje sprawę swoim zachowaniem. Na swoim fotoblogu informuje, że minionej nocy bawiła się w warszawskich klubach HotL, Cinnamon i Utopia. Jak stwierdziła, liczy na to, że dostanie się na studia III stopnia na Uniwersytecie Warszawskim oraz że otrzyma stypendium doktoranckie. W tej sytuacji, zaznacza, dotychczas otrzymywane wsparcie z Centrum Myśli Jana Pawła II nie byłoby tak niezbędne dla jej funkcjonowania. Niemniej, dodała, dla samego faktu uniemożliwienia dyskryminowania innych osób LGBT, zamierza o niej walczyć. „To już chodzi o pewne zasady” – stwierdziła.

Linki:
informacja na forum „Frondy”
artykuł na GayLife.pl
reakcja na forum „Frondy”
oświadczenie Jej Perfekcyjności
wpis na blogu Jej Perfekcyjności


Wpis na forum „Frondy”


Artykuł na GayLife.pl


Reakcja na forum „Frondy”

/Rzeczpospolita/

Wypowiedz się! Skomentuj!