Warszawa, 4 maja 2008 – Organizowane przez Formację Różowe Saneczki okazało się sukcesem. Kilkunastu warszawiaków wykrzyczało dzisiaj swoje poparcie dla obsadzenia Paris Hilton w fotelu Przewodniczącego powstającej Rady Europjeskiej.


Zdjęcie z manifestacji

Manifestacja w Warszawie była punktem kulminacyjnym obchodów Dnia w Polsce. Jej Perfekcyjność, jako przedstawicielka Formacji, zjawiła się pod pomnikiem Mikołaja Kopernia przy Krakowskim Przedmieściu chwilę przed 14:00. Punktualnie o tej godzinie, wystartowała manifestacja.

– Obawialiśmy się o frekwencję, dlatego przesunęliśmy wszystko na 14:00 – wyjaśniła. – Rok temu zaczynaliśmy już w południe. Na szczęście, w tym roku przybyło znów blisko 20 osób i udało nam się zachęcić ludzi do rozważenia naszej propozycji.

Na miejscu, poza manifestantami, pojawiło się mnóstwo gapiów, którzy akurat przechodzili Krakowskim Przedmieściem, ale także i media. SuperStacja, TV Puls i AntyRadio to największe z obecnych na miejscu. Wszystkich interesowało, co sprawia, że Paris jest dobrą kandydatką na to stanowisko. Uczestnicy manifestacji odpowiadali spokojnie każdemu z osobna, że nie tylko prezencja Paris ma znaczenie, ale także jej zdolności interakcyjne, doświadczenie w obracaniu się w świecie high-life’u. Uczestnicy święta mówili także o jej obyciu z mediami i znajomości jęzków obcych.
Jej Perfekcyjność, analizując po wszystkim ilość uczestników, którzy się zjawili, podkreśliłą że sporo osób wcześniej już zainteresowanych udziałem w Dniu, przechodziło w popłochu obok pomnika, widząc zbierających się manifestantów i przybyłe media.

– Szkoda, że się nie odważyli… – powiedziała. – Tym większe podziękowania należą się ode mnie w imieniu własnym i całej Formacji Różowe Saneczki tym, którzy znaleźli w sobie odwagę i dołączyli do nas. Dziękuję i zapraszam, jak zwykle, za rok!

Nieopodal manifestujących czuwał policyjny samochód, jednak oczekujący w nim policjanci nie musieli interweniować. Manifestacja trwała około 30 minut i spokojnie rozeszła się po zakończeniu. Jej Perfekcyjność, kończąc zgromadzenie, podziękowała wszystkim za przybycie.

Relacja z Dnia w Warszawie – tutaj.
Relacja z Dnia w Damaszku – tutaj.
Pierwsze zdjęcia z Warszawy – tutaj.
Zdjęcia z Damaszku – tutaj.
/VIPnews.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!