Warszawa, 19 maja 2008 – Szalony weekend, który Jej Perfekcyjność spędziła imprezując w piątek w łódzkich klubach Narraganset i Rezydencja, w sobotę w warszawskiej Utopii oraz a Nocy Muzeów i w niedzielę pracując nad wydaniem ostatniego przed wakacjami numeru gazety studenckiej, nie kończy intensywnego czasu w jej życiu. Dzisiaj bowiem posiedzenie Parlamentu Studentów UW.

Posiedzenie zapowiada się niezwykle interesująco. Po raz pierwszy od kilku lat dojść może na nim do zmian Regulaminu Samorządu Studentów UW, a więc podstawowego dla wszystkich kilkudziesięciu tysięcy warszawskich żaków dokumentu. Wydarzenie jest dodatkowo wyjątkowe dla samej Jej Perfekcyjności, która zasiada w Komisji Prawno-Regulaminowej, przygotowującej poprawki.

– To była strasznie ciężka praca! – komentuje. – Nasze ostatnie posiedzenie skończyło się w nocy z czwartku na piątek o 2:30, tak zależało nam na tym, żeby ze wszystkim się uporać…

Jak dodaje, nie ze wszystkich przyjętych rozwiązań jest zadowolona. Zapowiedziała już zresztą, że niektórych projektów bronić nie będzie, a nawet zamierza głośno się im sprzeciwić. Niemniej jednak, to właśnie na jutrzejszym spotkaniu przedstawicieli studentów zapowiada się długa walka. Wiadomo, że posiedzenie może skończyć się po północy – mimo, że rozpoczyna się o 19:00.

– Dla mnie ważne jest przygotowanie projektów zmian, które będzie można przedstawić władzy Uniwersytetu w środę – stwierdziła. – Wysłałem dwa bardzo ważne pomysły do prezydium Parlamentu Studentów UW i zostały one uwzględnione w porządku obrad.

Jedna z propozycji, jaką Jej Perfekcyjność wywalczyła w ramach prac Komisji Senatu UW ds. Studenckich i Procesu Kształcenia jest zalecenie publikowania wszystkich aktów prawnych Rad Wydziałów i Rad Instytutów na stronach internetowych. Jej zdaniem, pozwoli to uniknąć bardzo wielu kłopotów, z jakimi zwracają się do niej studenci Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Wydziału Filozofii i Socjologii.
Dużo bardziej kontrowersyjnym ale i przydatnym dla studentów pomysłem jest opóźnienie obowiązku zwracania legitymacji studenckiej. Aktualnie musi to nastąpić od razu w momencie składania egzaminu dyplomowego. Propozycja jaką przedstawia Jej Perfekcyjność mówi, że trzeba będzie to zrobić „nie później niż w momencie utraty ważności” legitymacji. W ten sposób studenci-absolwenci będą mogli jeszcze przez jakiś czas korzystać ze studenckich przywilejów. Jeśli Parlament Studentów UW zaakceptuje propozycje, zostaną one w środę przedstawione na posiedzeniu Senatu UW.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!