Warszawa, 15 kwietnia 2008 – Podobnie jak przed rokiem, za 10 dni Jej Perfekcyjność zamilknie podczas międzynarodowego Dnia Milczenia. W ten sposób włączy się w walkę z homofobią i wyrazi swój wobec niej sprzeciw.

Dzień Milczenia w 2007 roku odbył się w trzech miastach: Lublinie, Łodzi i Toruniu w tym roku kolejne miasta włączają się w akcję. 25 kwietnia zamilkną także Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Szczecin, Trójmiasto oraz Warszawa. We wszystkich miastach odbędą się happeningi, podczas których z zaklejonymi ustami działacze na rzecz praw człowieka będą protestować przeciw homofobii.

– Tak jak włączyłem się w akcję rok temu, tak na pewno zrobię to i tym razem – zapowiedziała Jej Perfekcyjność. – Zamierzam milczeć, by przerwać milczenie wokół nietolerancji, jaka dotyka osoby homo-, bi- i transseksualne. Wierzę, że jest to dobry sposób, by zwrócić uwagę na ten problem.

W ubiegłym roku Jej Perfekcyjność była jedyną milczącą cały dzień osobą. Informowali o tym organizatorzy Dnia na stronie. O przebiegu akcji pisał także serwis JejPerfekcyjnosc.blox.pl w informacji Milczy dziś od północy. Rozdawane rok temu dla wyjaśnienia i promowania akcji karteczki zawierały informację:

Proszę zrozum moje powody do nie odzywania się dzisiaj. Biorę udział w Dniu Milczenia, międzynarodowym ruchu młodzieżowym, który jest protestem przeciw milczeniu, w którym lesbijki, geje, biseksualiści, osoby transseksualnych i im przychylni są zmuszeni pozostawać. Moje celowe milczenie jest echem ich milczenia, które jest spowodowane prześladowaniem, uprzedzeniami i dyskryminacją. Wierzę, że przerwanie tego milczenia jest pierwszym krokiem w kierunku walki z tymi niesprawiedliwościami. Pomyśl o głosach, których dzisiaj nie słyszysz. Co Ty zamierzasz zrobić, by przerwać to milczenie?

W tym roku będą brzmiały bardzo podobnie. Jej Perfekcyjność zapowiedziała, że nie wie jeszcze, czy weźmie udział w happeningu organizowanym w Warszawie, ale chętnie włączyłaby się w jego organizację.

– Na razie nic o nim nie wiem, poza tym, że ma być – wyjaśniła. – Czekam aż organizatorzy zechcą zdradzić więcej szczegółów. Jeśli pozwolą mi na to moje obowiązki, postaram się zjawić na tym wydarzeniu.

Milcząc bowiem, Jej Perfekcyjność bierze udział w planowanych tego dnia codziennych zajęciach. Zapowiedziała już, że na pewno zjawi się na zajęciach w Instytucie Socjologii UW.
Więcej o tym, jak radziła sobie w ubiegłym roku Jej Perfekcyjność, przeczytasz w informacji Słynne milczenie Jej Perfekcyjności..
O akcji dowiesz się więcej w serwisie DzienMilczenia.blox.pl.


Logo tegorocznego Dnia Milczenia

/VIPnews.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!